Pozvánka do Tisé

krásná příroda a vlastní střecha nad hlavou  

Chata Lipka patří Pionýru a slouží k ubytování všech našich výletníků, které cesta zavede do krásné obce Tisá v Ústeckém kraji kousek od německých hranic. Chata je součást větší usedlosti – je postavena na pozemku přilehlém k secesní stavbě, která patří také Pionýru, ale zatím prochází dlouhodobou rekonstrukcí. Vlastní pozemek i okolí nabízí řadu možností.

Náměty na činnost v okolí
Na pozemku je relativně velký prostor na hraní her. Okolí se hodí pro pěší a cykloturistiku. V zimním období lze přímo v Tisé využít 500 m dlouhou modrou sjezdovku s vlekem. V okolí najdete také větší lyžařské areály Telnice a Bouřňák.

Tipy na výlety
Objekt je situován v docházkové vzdálenosti Tiských stěn, což je úkaz, který opravdu stojí za to vidět a udělat si tam výlet. Více informací najdete na www.skalytisa.cz.
Pokud máte k dispozici auta, není problém vyrazit do Německa, například Drážďany jsou vzdálené 50 km.

Ubytování, vybavení
Objekt funguje celoročně a má kapacitu 15 míst. Nejsou zde postele, jen matrace, takže spacáky s sebou. V chatě je možné si v klidu uvařit, kuchyně je plně vybavená, popř. se dá kapacita navýšit (v letní sezóně) a je možné si venku postavit stany.

Doprava
Autobusová zastávka se nachází zhruba 200 metrů od objektu. Víkendová spojení jsou omezená, proto je nutné si předem zjistit odjezd / příjezd a dle toho naplánovat sraz účastníků. Osobním automobilem se dá parkovat přímo u nemovitosti.

Služby v okolí
Cca 15 km od Tisé je Ústí nad Labem, kde je v podstatě vše (pošta, obchody, bazén, ZOO atd.). V Tisé jsou dvě restaurace v docházkové vzdálenosti od objektu (po domluvě by neměl být problém s objednáním hromadné stravy). Nejbližší obchod s potravinami se nachází v Libouchci cca 5 km od Tisé.

Upozornění
Na pozemku je cca 20 metrů od chaty studna.
Chata je nedaleko silnice, která není příliš frekventovaná, ale občas nějaké to auto projede.
Za velkou budovou je starý prázdný bazén, jen po vydatnějším dešti v něm bude voda.

Geocaching
V okolí Tisé je celá řada kešek, které se liší svou obtížností i náročností, ale určitě stojí za to si některou odlovit. Máte-li rádi tradičky, tak zkuste navštívit Rybniky Ustecka – 6. Mlynsky rybnik (GC30ADZ), dále je tu místo, kde stála dnes již zaniklá tvrz Schonstein (GC5ANCB) a ve skalách najdete Boulder (GC3FW4G). Přímo v Tisé začínají multiny Tiska prochazka / Walking on the Tisa (GC2BZTV), Tiske Steny (GCYXYF), nebo se můžete vypravit na poněkud náročnější multiny Prochazka s pejskem #2 (GC2D44C) a  Prochazka s pejskem #4 (GC3C4Y5). Určitě stojí za to se jít podívat na Earth kešku Geologie Tiskych sten/Geology of Tisa walls (GC2VZ1W).

Ti, kteří mají rádi mystery keše, můžou zkusit O A M D G (GC7FV68), a chcete-li mít večer s dětmi dobrodružnou výpravu, tak se vydejte hledat Betlemske svetlo (GC6Y9PA). Pokud máte zařízení, pomocí kterého můžete lovit Wherigo keše, najdete jich v okolí Tisé hned několik, například PPP# Jesterky se nelovi (GC5N108).

Většinu kešek budete lovit v CHKO, tak se nezapomeňte chovat ohleduplně k přírodě. A pamatujte na to, že ne všechny kešky se dají lovit v zimě nebo jsou vhodné pro děti.

 

Chcete využít ubytování v Tisé?
Napište Janu Paulíkovi na e-mail honza@pionyr.cz nebo volejte 777 793 688.