Plné prázdniny

Není žádným tajemstvím, že v Pionýru význam slova prázdniny tak úplně neplatí. Obzvlášť se to týká těch letních, které jsou obdobím, kdy tradičně vrcholí celoroční činnost oddílů na letních táborech.

Úplně jinak samozřejmě vypadaly prázdniny na Ústředí, ale ani tady rozhodně nešlo o prázdné týdny. I když utichla řada operativních záležitostí, méně zvonily telefony i zvonek u dveří, nuda nás vážně netrápila. Naopak byla příležitost oprášit vše, u čeho jsme si „chca nechca“ museli během roku říct, že teď na to vážně není čas, ale snad se k tomu dostaneme v létě…

A tak jako každé léto vznikl seznam prázdninových úkolů. A postupně na něm začalo přibývat i proškrtnutých řádků. Jistě, některé zůstaly, ale rozhodně jich není většina. Zde je pár příkladů toho, co jsme si „odškrtli“ a na co si vy můžete „sáhnout“.

Tak třeba na webu v sekci Pro členy najdete nově zpracované situace (Co dělat, když…), v RISPu jsou pro vás připraveny aktuální videonávody i nový manuál (o tom níže). Když už jsme u „těch internetů“, tak se postupně rozbíhají práce na novém Servisu, ale tady si na výsledky budete muset ještě chvíli počkat. I v redakci Mozaiky, třebaže zrovna nevycházela, jsme se nenudili. Připravovali jsme některá dlouhodobá témata, plán speciálů, úpravy pro nový ročník a koneckonců během srpna jsme už pracovali na tomto vydání. Vznikl také úplně nový web Mozaiky, o kterém se dočtete na následující straně. Pokročily také práce na některých připravovaných publikacích. Tou první, která se vám může dostat do ruky, je Zápisník Putování se psem.

To ale samozřejmě není všechno, spousta věcí není tak viditelná, přesto bylo nutné je udělat – příprava podkladů pro projekty, úklid skladů, archivace účetnictví, dílčí inventarizace a tak dále.

Provoz na ústředí
se se začátkem září vrací do obvyklých kolejí. Od pondělí do čtvrtka nás tak zastihnete vždy od 9 do 18 hodin. Hlavní kontakty zůstávají neměnné: ustredi@pionyr.cz a 777 248 720.

Na viděnou!