Pionýrský Sedmikvítek – příležitost pro všechny

Náš seriál, který představoval jednotlivé soutěžní oblasti Pionýrského Sedmikvítku, končí. Už jsme vás seznámili s pěti prezenčními soutěžemi – Dětskou Portou, Melodií, Divadlem, Tancem, Folklorním tancem a třemi zasilatelskými soutěžemi – Výtvarná činnost, Literární část a fotografická soutěž Clona. Naším cílem bylo vám ukázat, že se nemusíte bát do těchto soutěží přihlásit.

Proč jít do Sedmikvítku

1. Jsou to většinou aktivity, které ve svých oddílech s dětmi děláte. Tedy pokud nejste specializovaný sportovní oddíl (i když taková bojová píseň před zápasem by se hodila i do Melodie a fotografie ze zápasu zase do Clony).
  2. Kolektivní práce umožňují zapojení všech dětí, tedy i těch, kterým není tvoření vlastní.
  3. Nemusíte mít speciální vybavení. Mnohdy stačí jenom trocha nadšení a chuť něco dát dohromady.
  4. Můžete v dětech podnítit nejen tvůrčího ducha, ale i toho kolektivního.

Na plány není nikdy brzy

Možná si říkáte, že na termíny je ještě brzo, ale během prázdnin už určitě začnete tvořit své oddílové plány pro nový pionýrský rok. A kdo ví, třeba se vám tyto informace budou hodit.

Přijmete výzvu?

Pionýři jsme také proto, že přijímáme výzvy a nebojíme se jich. Možná si myslíte, že své oddílové děti znáte jako „své boty“, ale zkuste se jich zeptat, zda by se do nějaké oblasti nechtěly zapojit. Můžete být příjemně překvapeni tím, co vám odpoví. A pokud odpoví ANO, přijměte tuto výzvu, věříme, že nebudete litovat. A když k tomu navíc necháte dětem volnou ruku a jenom lehce je budete směrovat, uvidíte, že se dokáží společně domluvit, hodně toho zařídit a vytvořit pěkné věci.

Republiková kola Pionýrského Sedmikvítku

Termín Oblast Místo Pořadatel
25. 11. 2018 Tance Holešov PS dr. M. Očadlíka Holešov, SVČ TYMY
12. 1. 2019 Melodie České Budějovice JčKOP