Pionýři z Holešova se zúčastnili akce „Fazole se vrací“

Svatováclavský prodloužený víkend strávili holešovští pionýři společně s dalšími kamarády z celé České republiky na celostátní akci „Fazole se vrací“. Tato akce se uskutečnila v rekreačním středisku Nesměř na Vysočině. V rámci bohaté nabídky programů si členové PS vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit, např. Kin-ball, Plachtovanou, Dodgeball, Diskgolf, ale také střelbu airsoftovými pistolemi. Kromě sportovních aktivit nechyběly ani výtvarné a rukodělné aktivity. Děti vymýšlely komiks, vyráběly si přívěšky ze smršťovací fólie a také se naučily linoryt. Naše členy velmi zaujala soutěž Fazolová clona, do které se zapojili téměř všichni účastníci. Nafotili zajímavé fotografie a také v této disciplíně byli velmi úspěšní. Získali hned několik ocenění. Hlavní náplní celostátního setkání byla branná hra UZNADO. V této hře celkem ve třinácti disciplínách děti musely dokázat nejen znalosti a dovednosti, ale také to, že jsou schopné se domluvit a spolupracovat. Jednalo se o stanoviště např. První pomoc, Příroda, Ohniště, Lanové aktivity, Vaření, Fotografování atd. Hra trvala celkem dvě a půl hodiny a úkolem hlídek bylo obejít v časovém limitu co nejvíce stanovišť. Dětem se hra velmi líbila a prověřila jejich schopnost spolupracovat v kolektivu. Kromě těchto zajímavých aktivit se uskutečnily také dva zajímavé večerní programy. První večer proběhl koncert úspěšných účastníků Dětské Porty a druhý večer proběhla bubenická show, kterou si všichni užili. Tři dny na Vysočině rychle uběhly. Po celou dobu bylo krásné slunečné počasí a my jsme domů v neděli odjížděli se spoustou nových zážitků a také jsme měli velkou radost ze získání krásného druhého místa za kolektiv!!!

Těším se na další společné setkání při podobné akci.

pionýři PS Dr. M. Očadlíka Holešov

Děkujeme!

Na tomto místě se sluší holešovským pionýrům také poděkovat, protože na „Fazoli“ zdaleka nebyli jen účastníci, ale hodně pořadatelům pomohli – zejména při organizování společného pátečního tance. Takže díky!

pořadatelé