PIONÝŘI VEŘEJNOSTI – INFORMUJI, TEDY JSEM

Pojďme společně vytvořit pestrou nabídku

Proč je dobré zadávat otevřené akce na web Pionýra?

Pionýrské skupiny pořádají celou řadu akcí, které může navštívit i veřejnost, nebo jsou určeny přímo pro ni. Co u vás, pořádáte například otevřenou klubovnu nebo Mikulášskou? Tak nezapomeň na vložení do přehledu otevřených akcí. Nejen, že tím může být podmíněno získání finanční podpory na akci, hlavně tak společně vytváříme pestrou nabídku. Vysíláme návštěvníkům stránek zprávu, že v Pionýru je z čeho vybírat.
Plánované akce můžeš vkládat kdykoli (klidně i na celý rok dopředu) přes odkaz Vložit událost na stránce Pro členy. A kdo ví, možná právě díky tomu získáte nové členy do oddílu.

A co Opravdu dobrý tábor na webu?

Přes tlačítko Vložit událost je možné zadat na webu i tábor, jen je třeba hned na začátku vyplňování formuláře zvolit jako typ akce Tábor. Aplikace funguje celoročně, takže letní tábor může být v přehledu klidně už od podzimu. Určitě je také dobré zadávat i vaše zimní tábory.

Dejte vědět, že patříte k Pionýru

Pionýr nabízí svým pobočným spolkům možnost vytvořit si vlastní webové stránky na doméně 3. řádu. Pokud je ještě nemáte a uvažujete o nich, stačí napsat na e-mailovou adresu domeny@pionyr.cz, kde se dozvíte bližší informace nebo rovnou na tuto adresu zaslat vyplněný formulář, kde bude uvedený žádaný název domény ve tvaru vasedomena.pionyr.cz, název organizační jednotky, která o přidělení domény žádá a e-mailový a telefonní kontakt na osobu, které bude správa domény svěřena. Bližší informace se v brzké době objeví na webmaster.pionyr.cz.

Šablony webových stránek pro KOP a PS

Pro ty, kteří chtějí mít vlastní stránky v doméně 3. řádu s minimem úsilí, bude od května 2018 možnost využít šablonu, která graficky vychází z webu Pionýra. Šablona je postavena na redakčním systému WordPress. Samotné vkládání obsahu na web je potom podobné práci s textovým editorem a jeho obsluhu zvládne po kratičkém zaškolení každý.

TIP: Při vyplnění všech údajů o táboře, označených barevnými hvězdičkami, lze vytisknout vyplněný schvalovací
list a zadávání informací tak probíhá pouze jednou.

KDYŽ ZADÁVÁME AKCI PŘES JEDNOTNÝ FORMULÁŘ:
• Musíme nejprve vybrat, o jakou akci se jedná (podle toho se nám zobrazí políčka k vyplnění).
• Popis akce se vyplatí neodf áknout, aby z něj bylo poznat, o jakou akci půjde.
• Vyberte pěknou fotografii, která vystihuje vaši akci nejlépe. Nemáte-li ji k dispozici, můžete u otevřených akcí použít tématické logo. Pokud nevyberete nic, automaticky se zobrazuje u vaší akce logotyp Pionýra.
• Máte-li vyplněno, nezapomeňte akci odeslat ke schválení administrátorem (tlačítko zveřejnit). Na příslušném místě webu se zobrazí až po schválení.

POZOR: Ani sebelepší grafika vám nepomůže, když budou na vaší webové nebo facebookové stránce staré informace. Zveřejňujte informace o tom, co jste dělali, děláte a budete dělat. Je to známka toho, že jste aktivní a žijete.

Buďte vidět

Chceš pomoci propagaci svojí PS, klubu nebo oddílu na webu Pionýra? Stačí v RISPu vybrat, že chcete zadané
informace zobrazit na webu. U oddílů a klubů je důležité doplnit zaměření. Důležitá je i informace kdy a kde se scházíte (včetně GPS souřadnic). Díky ní budete mimo jiné vidět v mapě na stránce Kontaktů.
Navíc tak společně propagujeme celý Pionýr, ukazujeme veřejnosti, že je nás hodně a kde všude nabízíme
činnost pro děti.

TIP: Pořádáte otevřené akce? Potřebujete na nich rozdávat drobnosti? Využijte zvýhodněný propagační balíček Pionýra (dostupný na E-mošce).
TIP: Když např. na www.pionyr.cz nemůžete něco najít, nevíte, kudy nějakou informaci zveřejnit či komu ji
poslat, nezoufejte. Napište na pionyr@pionyr.cz a váš dotaz se dostane k někomu, kdo vám poradí.