Pionýři pomáhali při projektu 72 hodin

Stejně jako v několika posledních letech se Pionýr zapojil do dobrovolnického projektu 72 hodin, který v ČR zaštiťuje Česká rada dětí a mládeže. Tentokrát probíhal ve dnech 11. až 14. října a ruku k dílu přiložilo 16 pionýrských skupin a KOP v 22 dílčích projektech.

Do 72 hodin lze přihlásit aktivity pomáhající přírodě, potřebným lidem nebo vylepšující život v okolí. Pionýři se letos soustředili hlavně na úklid v přírodě, vysazování stromků, a zvelebování prostředí pro činnost, ale našly se i jiné aktivity, jako oprava hřiště či pomoc při pořádání „Dne zdraví“.

Členové oddílu Poletušky Velká Bystřice (Pionýrská skupina Plejády Šternberk), kterých se sešly tři desítky, se nejprve pustili do záchrany lesů v Jívové, kde sázeli lípy a buky na pasece, kterou loni vyklízeli. Další na řadě byl úklid hřiště a jeho příprava pro další použití. A takové hřiště je samozřejmě potřeba rovnou i vyzkoušet.

Pionýrská skupina MLADÝ VODÁK Kostelec nad Labem se jako každý rok zaměřila na nekonečný boj s odpadky v lesoparku Hluchov a také na výsadbu nových stromů.

Jako v jiných letech nenechala pražská Pionýrská skupina Záře projekt 72 hodin jen tak projít – letos se pustila do řešení takového domácího problému – a zdařilo se.
Při nedávné rekonstrukci klubovny totiž už nezbyla energie na šatničku, jen se o ní mluvilo… Tak nyní už je hotová. 🙂

Pionýrská skupina Vysočina Svitavy se zapojila už posedmé s hned se dvěma aktivitami. První byla výroba hmatových pexes (různé tvary, struktury, materiály) pro děti ze speciální mateřské školky a seniory na oddělení LDN a Senior centra města Svitavy.
Poté se děti i vedoucí vrhli na úklid dřeva, odřezků a klestí na polesí ve Vendolí po orkánu, který se tudy nedávno prohnal. Akce se zúčastnilo 19 dětí a práce jim šla opravdu od ruky.

Také Pionýrská skupina Dravci Ústí nad Labem se zapojila do úklidu v rámci projektu 72 hodin. Výsledkem je vyčištěné okolí sídla v Důlcích a přilehlé parkoviště.

Členové Pionýrské skupiny Čápata Bruntál strávili sobotu čištěním Mirkova pramene u chaty Sokolka ve Vrbně pod Pradědem.

Při Dni zdraví ve Středisku volného času TYMY pomáhalo 18 dobrovolníků z Pionýrské skupiny Dr. Mirko Očadlíka Holešov. Děti i dospělí připravovali místnosti pro akci, provázeli po budově či zajišťovali doprovodný program.