Pionýři po roce opět v Izraeli!

Mezinárodní kongres pro životní prostředí a environmentální vedení v Izraeli byl tentokrát zaměřený na udržitelná města a komunity. A stejně jako loni měl i pionýrské zastoupení.

Hlavní myšlenkou kongresu bylo s podnětným a zajímavým programem poskytnout účastníkům obohacující a jedinečnou příležitost se setkat s lidmi z celého světa, poznat jiné kultury, přispět k vytvoření přátelství a spolupráce mezi mladými lidmi.

Vyslaná delegace, jejíž součástí byli dva pionýři ze 63. PS Sosna, si připravila prezentaci na danou problematiku a přišla s možnými opatřeními a jejich řešením s ohledem na Českou republiku. Dále navštívila zajímavá místa v Izraeli.

A jaké byly jejich dojmy?

Matěj:
Izrael je úžasná, nábožensky založená země plná památek a mnoha sympatických lidí. Přesto, že je Izrael velmi malý, nachází se tu hodně přírodního a historického bohatství. Je to velmi pokroková země, která se zajímá o svoji přírodu. Jsem moc rád, že jsem měl možnost Izrael navštívit a určitě bych se sem chtěl někdy vrátit.

Verča:
Z návštěvy Izraele mám neskutečnou radost. Nejen proto, že jsem se dozvěděla mnoho nových a zajímavých věci, ale i proto, že jsem se tu potkala s mnoha sympatickými lidmi.
A o Jeruzalémě není co řešit, stačil jen ten pocit, být na tom místě, protlačovat se mezi ostatními, poznat novou kulturu, dotknout se Zdi nářků, které se dotkly miliardy lidí, napsat si tam své přání.

Děkujeme zástupcům Pionýra za parádní reprezentování našeho spolku na události mezinárodních rozměrů.