PIONÝR PIONÝRŮM

Hovoříme-li o tom, že Pionýr předává informace pionýrům (tedy členům), může to znít trochu neurčitě. Přitom jde o úplně běžné a praktické věci, jako je třeba společný zpravodaj Mozaika Pionýra, aktuality rozesílané mailovými  Horkými novinkami nebo třeba i jednání a setkání, kde lze také načerpat hodně informací. Pojďme si o tom povědět víc…

TIP: Vše, o čem hovoří tato stránka, najdeš i s odkazy na www.pionyr.cz v části Pro členy v jedné z tzv. pionýrských
situací, nazvané „Co mám dělat, když mám pocit, že nemám dost informací?“. Další „situace“ řeší například úraz při činnosti, pojištění, propagaci…

Horké (e-mailové) novinky
Chceš mít neustále přehled, co se děje? Přihlas se k odběru Horkých novinek. Na e-mail ti bude chodit soubor tipů, upozornění a dalších zajímavých informací. Stačí napsat na e-mail ustredi@pionyr.cz (maily chodí cca 1x týdně).
A pokud máš v RISPu uvedenou jakoukoli funkci a máš tu i zadaný e-mail (který stejně potřebuješ např. k přihlašování na web), měly by ti Horké novinky přicházet do schránky automaticky.

Facebook – skupina pro členy
Aktuální informace najdeš také na facebooku, kde je uzavřená skupina Pionýr (offi cial): www.facebook.com/groups/pionyr.official. Tahle skupina slouží k více věcem. Najdeš v ní informace z Pionýra (podobně jako v Horkých novinkách), ale můžeš tu i sdílet aktuality, fotky, odkazy, debatovat, ptát se anebo třeba ostatní členy poprosit o radu a pomoc. Jediné, co je potřeba, je přihlásit se k členství a být potvrzen správcem skupiny (na základě členství v Pionýru).
Pionýr má na facebooku samozřejmě i stránku pro veřejnost: www.facebook.com/Pionyr.cz, která slouží hlavně k propagaci.

VÍTE, ŽE: Pionýrské benefity nabízejí řadu slev? Využijete je například pro nákup deskových her, táborového nebo
sportovního vybavení, i když chcete zpestřit program tábora, výpravy či jiné vaší akce.

Mozaika Pionýra
Náš zpravodaj vychází každý měsíc mimo letní prázdniny. Nabízí pravidelný přísun informací v jednom balíku. Obsahuje např. zprávy z akcí, pozvánky, náměty na činnost atd. Poštou chodí například na kontaktní adresy všech pionýrských skupin, oddílů a klubů. Pokud Mozaiku nedostáváš, je možné se k jejímu odběru přihlásit
(piš na mozaika@pionyr.cz) anebo si ji přečíst na webu: mozaika.pionyr.cz.

TIP: Nudíte se na zastávce? Přečtěte si Mozaiku v mobilu. A můžete i celý web Pionýra – je totiž nově responzivní (přizpůsobí se velikosti displeje).

Tu-ňák hlásí
Za tímhle nezvyklým názvem se ukrývá nyní již elektronická příloha Mozaiky (odkaz najdeš na webu Pro členy nebo třeba v internetové Mozaice), která shrnuje informace určené hlavně vedoucím a hospodářům pionýrských skupin, členům rad a podobně. Samozřejmě jsou ale dostupné každému, koho zajímají. Najdeš tu například přehled důležitých termínů, zprávy o vydání nových vnitřních předpisů Pionýra a další aktuality spíše administrativní a organizační povahy. 

Oblastní porady
Dokonce i v dnešní době je stále čas od času nenahraditelná vlastní účast a setkání s ostatními. Jestli máš zájem o informace, rozhodně si nenech ujít pravidelné oblastní porady a zasedání krajských rad Pionýra. Data jejich jednání se objeví mezi důležitými termíny příslušného kraje, pokud si je tam KOP vloží.

TIP: Každá KOP má zástupce v České radě Pionýra, kteří se přímo účastní rozhodování o nejdůležitějších pionýrských otázkách. Jeho úkolem je ale také přenášet informace dál, proto se na něj neboj obrátit s dotazy.