Pandemie!

Týká se i nás

Když v prosinci probíhaly médii zprávy o epidemii v Číně, znělo to jako něco vzdáleného, co se nás tak úplně netýká. Stačilo ale pár týdnů a všechno bylo jinak. Pandemie postihla celý svět a citelně se podepsala i na činnosti Pionýra.

Každá mince má ale dvě strany. Kromě té pochmurné, kterou není třeba rozebírat, je tu i dobrá zpráva o „našich lidech“. Vlna pomoci se zvedla do výšky, ve které by šla označit spíše za tsunami. Ohromné množství lidí se zapojilo do šití roušek, pomoci seniorům, nebo třeba aspoň darovali pár korun na vybavení pro nemocnice – a pionýři rozhodně nestojí stranou.

Naše dobrovolnice i dobrovolníci po celé republice se pustili do šití a rozdávání roušek a pomáhají i jinak. Tak třeba v Holešově se pionýrští vedoucí ujali doučování dětí zdravotních sester, pečovatelek a dalších lidí, kteří prostě do práce musí, v Praze záchranářům navařili a napekli něco pořádného na zub, v Paskově roznášeli pionýři informační letáky seniorům – ale to je jen pár příkladů…

Co dodat: klobouk dolů a děkujeme!

Kde jsou aktuální informace?

Sledujte webovou stránku www.pionyr.cz/epidemie. Najdete tu zprávy o aktuálních opatřeních, související odkazy, vybrané otázky a odpovědi, průběžně upravovaný přehled termínů akcí a další informace.