Omluva Pionýru

Už titulek napovídá, že jde o záležitost výjimečnou. Povinnost zveřejnit tuto zprávu vyplývá Pionýru z uzavřené smlouvy.
Není v tuhle chvíli podstatné, kdo co přesně udělal, řekl, napsal… Důležité je, že jde o příběh, který provázelo především jednostranné nedodržování pravidel a vyústil v soudní spory.

Fakta
Pan Miroslav Mašek vydal neoprávněně zadržované dokumenty, vyrovnal závazky zanikající pionýrské skupiny, vrátil Pionýru ocenění, která převzal za svoji původní práci, a za své jednání se omluvil, jím vedený spolek řádně odkoupil nemovitosti, které neoprávněně užíval. Pionýr v důsledku toho sdělil trestnímu soudu, že došlo k vypořádání uplatňovaných škod a že není námitek k vyřízení celé věci odklonem v trestním řízení.

O co jde?
Pokud se s celou „kauzou“ setkáváte poprvé a chcete vědět víc, doporučujeme k přečtení například:
Co vše může skončit u soudu – Mozaika květen 2015 (str. 20)
Nemusíme malovat čerta na zeď …máme ho tu naživo – Mozaika září 2017 (str. 21)

Nebylo třeba odcházet

Mnozí z nás pamatují na výbušnou atmosféru Výročního zasedání Pionýra v listopadu 2013 v Pardubicích. Statut Pionýra se změnil na Stanovy Pionýra, občanské sdružení na spolek. Nový Občanský zákoník zaúřadoval. Našlo se hodně lidí, kteří říkali, že je to špatné, že to nepůjde, že práce skupin bude skoro nemožná. Uplynulo šest let a naše skupina žije. Děláme akce, tábory, vychováváme děti, hrajeme si s nimi. I s novými Stanovami, navzdory názorům, že to nepůjde.

Peter Padúch, PS Kájov, Jihočeská KOP