Ohlédnutí za Bohoušem

Emoce se přenášejí těžko… a tyhle řádky jich zase budou plné.

V sobotu, 16. května, opustil naše řady Bohuslav Kühnel, v letech 1990 (květen) – 1991 (duben) předseda Federální rady Pionýra. Patřil tedy k těm, kteří převáděli náš spolek do nových společenských podmínek. Podílel se ovšem i na práci dalších orgánů – původně na úrovni Obvodní rady Pionýra Praha 1 či České rady Pionýra, včetně výkonného výboru ČRP, působil jako člen řady odborných pracovních skupin v rámci Pionýra i mimo něj. Patřil také k průkopníkům krajského uspořádání, i když to již ve Středočeském kraji.

Mnoho pionýrek a pionýrů má uloženy vzpomínky na ZŠ Jindřišská, která v 90. letech poskytovala útočiště mnoha pionýrským jednáním a akcím. Za všechny vzpomenu alespoň „Pane, budeme si hrát“ – jako předchůdce Kamínek… Tam působila „jeho“ 13. PS a díky tomu jsme tam měli dlouhodobé zázemí.

Čest jeho památce.

Martin