Oddílová filmotéka: Život na síti

Stesky, že mladá generace žije čím dál větší část svého života virtuálně na internetu, slýcháme stále častěji. Na internet se postupně přesouvá úplně vše, až po ty nejsoukromější informace. Jaká úskalí i zcela reálná nebezpečí online život ukrývá?

Síť (1995, režie Irwin Winkler)

O nebezpečí internetu vznikaly filmy už před více než dvaceti lety. A i když technicky je dnes všechno jinak, základ příběhu mladé počítačové expertky, která bojuje proti krádeži vlastní elektronické identity (a navíc o život…), je stále aktuální.

CSFD.cz: 64 %, IMDB.com: 5,9/10

 

Teror na síti (2015, režie Ben Chanan)

Celý film se odehrává v jedné místnosti, u jednoho počítače, jehož náctiletá majitelka právě zjistila, že nejen ji, ale i její kamarády napadl hacker, který tvrdí, že pomáhá obětem kyberšikany. Kdo je ale vlastně oběť a před kým potřebuje ochránit?

CSFD.cz: 70 %, IMDB.com: 6,9/10

 

Muži, ženy a děti (2014, režie Jason Reitman)

Snímek sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet.

CSFD.cz: 74 %, IMDB.com: 6,7/10

 

Disconnect (2012, režie Andrew Stern)

Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, jejichž postavy spojují následky nesprávného použití moderních technologií (závislost na telefonu, kyberšikana atd.), stejně jako touha po úplně obyčejném lidském kontaktu.

CSFD.cz: 82 %, IMDB.com: 7,5/10


Další tipy: Zneužitá, Ona, Citizenfour: Občan Snowden