Nový prostor pro diskuzi

V Pionýru potřebujeme mezi sebou diskutovat a řešit otázky, které se týkají ať už naší činnosti nebo spolkového života. A proto je tu nové pionýrské diskuzní fórum (forum.pionyr.cz), kde mohou diskutovat všichni starší 15 let, kteří jsou členy Pionýra a mají v RISPu nastaveného uživatele webu. Diskuzní fórum je určeno nejen k celospolkovým diskuzím, ale využít jej mohou také jednotlivé krajské organizace nebo pionýrské skupiny k diskuzi nad vlastními tématy…

Jak to u nás na fóru funguje?
Celé diskuzní fórum spravují administrátoři, kteří přidělují práva jednotlivým moderátorům (na úrovni Pionýra, KOP a PS) pro moderování určitého fóra. Moderátoři pak dohlíží nad férovou diskuzí a mají možnost příspěvky upravovat nebo mazat. Všichni přihlášení uživatelé mohou vytvářet nová témata a přispívat do existujících.

A jaké budeš mít možnosti ty?
Podle své role (např. instruktor, člen příslušné KOP) můžeš vidět odpovídající kategorie a fóra včetně těch svých krajských nebo skupinových. Kromě toho, že budeš moci zakládat témata a diskutovat, nabízí ti fórum i nějaké vychytávky. Například v nastavení uživatele si můžeš nastavit podpis, avatar nebo jméno. To se potom bude zobrazovat u tvých příspěvků. Můžeš poslat někomu soukromou zprávu nebo si přidat téma mezi sledované (budou ti pak chodit e-maily o novém příspěvku), apod. Velkou výhodou je, že můžeš ke svému příspěvku připnout soubor (pozor max. o velikosti 2 MB) a nabídnout tak rovnou materiál k diskuzi nebo použití.

Rozjíždíme první diskuze
Diskuzní fórum může být i zdrojem inspirace na různé aktivity s dětmi nebo místem, kde si můžeme vzájemně poradit při řešení různých situací. V současné chvíli jsou tu diskuze:

• Ve fóru Poradna jsou teď v běhu témata TechSoup a Google Classroom
  • Ve fóru Náměty pro činnost je téma Jak na oddílovou činnost “na dálku”
  • Ve fóru Diskuse mimo téma je téma Nápady na nové kategorie a fóra

Tak pojďme na to. Stačí zadat forum.pionyr.cz, kliknout vpravo nahoře na tlačítko Přihlásit a zadat své uživatelské jméno a heslo na pionýrské stránky Pro členy. Pak už si můžeš vybrat téma, které tě zajímá, a pustit se do diskuze. Pokud budeš potřebovat pomoc při přihlašování nebo při používání diskuzního fóra, kontaktuj Víťu Ondráčka (vita@jmpionyr.cz) nebo Matěje Zíku (matej@pionyr.cz).

Anička