Netradiční svícen

Už tu máme podzim, čas, kdy se brzy stmívá a venku je nevlídno. Někdy postačí ke zlepšení nálady například plápolající čajová svíčka. A proto si tentokrát vyrobíme svícen, na který budeme potřebovat skleničku na víno, karton, tavnou pistoli, čajovou svíčku a dekorační materiál (sušené květiny, korálky, kamínky, mušličky, šišky, dřevěné figurky, apod.).

Jak na to?

  1. Nejprve si na karton položíme skleničku dnem vzhůru, obkreslíme a vystřihneme kolečko, které přesně vyplní dno svícnu. A jdeme si vybrat materiál na dekoraci.
  2. Na vystřižené kolečko tavnou pistolí přilepujeme různý dekorační materiál tak, jak se nám líbí. Můžeme vyplnit pouze dno svícnu nebo celou baňku skleničky. Je třeba dávat pozor na to, aby dekorace nepřesáhla kolečko a bylo ji možné umístit do sklenice, která se většinou zužuje.
  3. Zkusíme vložit kolečko s dekorací do sklenice, pokud jej nelze vložit, musíme dekoraci upravit. Když jsme spokojeni s výsledným tvarem, naneseme na hrany kolečka tavnou pistolí lepidlo a kolečko vložíme do sklenice tak, aby dno lícovalo s hrdlem sklenice.
    Někdy se může stát, že dno není přilepené pořádně a může vypadnout. Pozor si musíme dát také na to, aby dekorace nebyla příliš těžká.
  4. Nakonec tavnou pistolí přilepíme kalíšek se svíčkou, který můžeme okolo dozdobit. A máme hotovo. Až si děti ponesou svícny domů, musíme je upozornit na to, že jsou křehké a je třeba s nimi zacházet opatrně.

Svícen si můžeme vyrobit k jakékoli příležitosti, ať už zvolíme vzpomínku na prázdniny (les, moře, květiny) nebo s dětmi vyrobíme svícen na vánoční stůl.

Vendy