Nepřehlédněte – blíží se uzávěrka Soutěže etapových her

Tuhle soutěž asi není třeba dlouze představovat, v Pionýru běží už řadu let a ostatně její název je celkem výmluvný. Pojďme si přesto říct pár základních informací. Etapové hry přece používáme všichni, tak proč si nezasoutěžit?

Uzávěrka soutěže je 31. 12. 2017.

Kdo může soutěžit?
Do soutěže se může přihlásit každá pionýrská skupina, jediné omezení je, že nejde tutéž hru přihlásit do soutěže vícekrát.

Co lze přihlásit?
Když se řekne etapová hra, každého nejspíš napadne přívlastek „celotáborová“. Ano, celotáborové hry jsou samozřejmě nejčastější příspěvky do soutěže, ale ne jediné. V průběhu let přibývaly další kategorie, a tak je možné soutěžit i s celoročními hrami a také krátkodobými – vytvořenými například pro víkendové výpravy.

Co můžeme vyhrát?
Pro každou kategorii můžou být porotou vyhlášena až tři oceněná místa, která soutěžící pionýrské skupině mohou přinést mimořádnou dotaci na nákup a údržbu materiálu ve výši až 10 000 Kč (za první místo, druhé a třetí mohou získat 5 000 Kč a 3 000 Kč).

Jak na to?
Stačí vzít vaši zpracovanou etapovou hru, pro jistotu ji zkontrolovat podle vzorové osnovy, kterou najdete například na webu ceteh.pionyr.cz v pravidlech soutěže, případně ji lehce upravit a přihlásit do soutěže. To je vážně všechno…
Hru můžete zaslat buď poštou (Pionýr, Senovážné náměstí 977/24, 116 47 Praha1), nebo mailem (pionyr@pionyr.cz).
Uzávěrka je 31. 12. 2017.

ilustrační foto: Tábor snů (vítěz 2016, PS Švermováček)


Příležitost navíc

Pokud používáte ve svých etapových hrách výchovné programy Výpravy za poznáním, tak máte ještě jednu šanci navíc. Všechny hry, ve kterých bude použití námětů z programů viditelně vyznačeno, budou přihlášeny i do jarní soutěže o míč na Kin-ball.

Tato soutěž proběhla už letos a zvítězila v ní hra Človíček a človíčka aneb doba ledová, jejímiž autory jsou členové oddílu Poletušky, PS Plejády Šternberk. Najdete ji všitou v této Mozaice.