Největší úspěch českého dodgeballu

Pokud přemýšlíte, proč hrát dodgeball, jedním z důvodů je i to, že můžete získat možnost účastnit se mezinárodních turnajů proti nejlepším hráčům z Evropy. Níže najdete důkaz toho, že když začnete trénovat, do pár let úroveň vlastního výkonu vůbec nepoznáte.

Česká reprezentace se ve dnech 29. 2. až 1. 3. 2020 zúčastnila Mistrovství střední Evropy (CEC) ve Švýcarsku. Na místo odjely tři české reprezentační týmy, po jednom v kategoriích muži, ženy a mix. Týmy odjížděly s pocitem, že všichni hráči za poslední rok udělali pokrok, proto jsme se těšili srovnání s ostatními. Jak jsme dopadli?

První den se hrály základní skupiny. V kategoriích muži a mix první dva týmy postupovaly do čtvrtfinále, v kategorii ženy přímo do semifinále. V neděli probíhala vyřazovací část.

Den 1.
Muži hráli v základní skupině se Španělskem (výhra), Rakouskem 1 (prohra) a Chorvatskem 1 (výhra). Ve skupině skončili druzí a zajistili si postup do čtvrtfinále.
Ženy hrály proti Nizozemí (výhra) a Chorvatsku (výhra) a zajistily si postup do semifinále.
Mix hrál proti Španělsku (výhra), Chorvatsku (výhra) a Itálii (výhra), obsadil ve skupině suverénně první místo.

Den 2.
Muži nastoupili do čtvrtfinále proti Švýcarsku 2 a po vyrovnaném a nervy drásajícím zápase slavili postup do semifinále po výsledku 14:12. V kategorii mix naše reprezentace nastoupila také proti Švýcarsku 2 a vyhrála jasným způsobem 19:5. Všechny tři reprezentační týmy tedy postoupily do semifinále, což se kromě nás povedlo pouze týmu Rakouska, které je dodgeballová velmoc a jsou to úřadující mistři Evropy ve všech kategoriích.

V semifinálovém zápase naši muži nastoupili proti Rakousku 1, zvítězili a oproti papírovým očekáváním se dostali do finále. V kategorii mix se česká reprezentace utkala s týmem Rakousko 1 a ženy nastoupily do semifinále proti Itálii. Oba tyto zápasy naše týmy bohuužel prohrály a čekal je boj o třetí místo.

Ve finále muži celý zápas dotahovali, ale nakonec jej dotáhli až do dramatické koncovky. Průběh zápasu se jim ale zvrátit nepodařilo a po prohře 16:18 skončili na druhém místě.

V kategorii mix česká reprezentace porazila Nizozemí a skončila na třetím místě.

Ženy v zápase o třetí místo podlehly Rakousku 1 a skončily na čtvrtém místě.

Dodgeball v Česku funguje zhruba pět let a za tu dobu se rozrostla členská základna i počet úspěchů. Buďte u toho s námi. Jsme víc než jen tým. Jsme rodina!

Ondřej Šmída

Zúčastněte se jednoho z pionýrských dodgeballových turnajů, které proběhnou 7. a 14. listopadu 2020, a buďte při tom. O tom, jak hrát dodgeball a jak získat zvýhodněnou dogeballovou sadu, se dočtete více na pionyr.cz/dodgeball.