Na Ledové Praze tentokrát po stopách starých řemesel

To to letí. Už je tu další ročník Ledové Prahy a popáté budou mít nejen piokačeři možnost zahrát si tematickou hru na principu geocachingu. Takže chystáte-li se na Ledovku, nezapomeňte si do svých zavazadel přibalit GPSku a instrukce, jak Ledovkovou kešku najít.

Korouhev cechu pražských židovských řezníků je ve sbírkách pražského židovského muzea.

Jaké bude letos téma?
Procházeli jste se někdy ulicemi města a přemýšleli o tom, proč se ulice jmenují tak, jak se jmenují? Bývají nazývány po významných osobnostech, podle místa, podle národností anebo podle různých řemesel. Vezměme si třeba takovou Platnéřskou, Celetnou nebo ulici V Jirchářích, ty jsou pojmenovány podle již zaniklých řemesel. Kdo to tedy vlastně byli platnéři, jircháři nebo caltáři? To a ještě mnohem více se dozvíte, když se vypravíte hledat naši kešku.

Jak na to?
Máte dvě možnosti. Můžete použít pouze nápovědy z tohoto vydání Mozaiky, nebo si můžete na stránkách www.ledovapraha.cz v části Geocaching na LP stáhnout doplňující soubor se zajímavostmi o místech, kde se nachází virtuální kešky. Stačí pouze odlovit šest virtuálních keší, zjistit správné odpovědi na otázky a pak už jen sestavit souřadnice pro finální kešku dle uvedeného schématu (nic nenásobte).

Finální keška je zřízena pouze u příležitosti Ledové Prahy a bude na svém místě od pátku 3. do neděle 5. února 2017. Tentokrát si o krabičku budete muset říci na recepci v budově, kam vás výsledné souřadnice zavedou. Stačí vejít do prosklených dveří, hezky pozdravit a říci heslo: Pionýrský geocaching na Ledové Praze.

Na prvních padesát „kačerů“ čeká odměna v podobě příležitostného CWG.

Hlavním symbolem pekařů byl preclík, případně houska.

Ledovková keška bude též startovním místem travel bugu k RESETu 2017, který bude mít za úkol docestovat do 10. 6. 2017 do speciálně zřízené kešky na RESETu v Ostravě. Podaří se mu to? O jeho cestě i připravované kešce vás budeme informovat v některém z následujících vydání Mozaiky.

Pro lovce kešek je zde jedno upozornění, tuto kešku si nemůžete zaregistrovat do svého listu odlovených keší. Je zřízena pouze pro hru Pionýrský geocaching na Ledové Praze.

A teď už jen obvyklé výzvy. Pokud už se s námi vypravíte na vycházku, nezapomeňte s sebou vzít i fotoaparát. Budeme rádi, když nám zašlete reportáž i s fotografiemi na adresu mozaika@pionyr.cz. Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte Annu Novákovou na e-mailu: anna.novakova@pionyr.cz nebo telefonicky 777 793 702 (na toto číslo volejte i v případě, pokud budete při lovu kešky potřebovat pomoc).

Přejeme úspěšný lov.

A N 50° 4.859´    E 14° 25.481´

Úkol: Určete počet zlatých ptáků nad vchodem.

 
B N 50° 4.716´    E 14° 24.946´

Úkol: Spočtěte okna pod hodinami na věži zvonice (východní strana).

 
C N 50° 5.046´    E 14° 24.499´

Úkol: Výsledné číslo dostanete tak, že počet obřích miminek vynásobíte číslem tři.

 
D N 50° 5.123´    E 14° 24.828´

Úkol: Doplňte poslední číslo, které je na červené tabulce (popisné číslo) na domě s nápisem Karlovy lázně.

 
E N 50° 5.253´    E 14° 25.107´

Úkol: Od součtu číslic na modré tabulce (orientační číslo) odečtěte číslo 3.

 
F N 50° 5.237´    E 14° 25.385´

Úkol: Doplňte číslo na modré tabulce (orientační číslo), která je umístěna na rohu domu.

 

Finální keška: N 50° 5.ABC´ E 14° 25.DEF´