Na Ledové Praze se projdeme po starých pražských trzích a tržištích

Ledová Praha je tu a s ní i tematicky laděná hra na principu geocachingu. Hra je určena pro všechny, kteří se o pololetních prázdninách vypraví do Prahy a kromě památek a institucí, jež po dobu Ledové Prahy nabízejí zvýhodněné vstupné, si najdou čas a projdou se po místech, která byla centrem života – po starých pražských trzích a tržištích. Takže GPSky do batohů.

Jak na to?
Máte dvě možnosti. Můžete použít pouze nápovědy z tohoto vydání Mozaiky, nebo si můžete na stránkách www.ledovapraha.cz v části Geocaching na LP stáhnout doplňující soubor se zajímavostmi o místech, kde se nachází virtuální kešky. Stačí pouze odlovit šest virtuálních keší, zjistit správné odpovědi na otázky a pak už jen sestavit souřadnice pro finální kešku dle uvedeného schématu (nic nenásobte).

Finální keška je zřízena pouze u příležitosti Ledové Prahy a bude na svém místě od pátku 2. do neděle 4. února 2018. Tak jako v loňském roce, i letos si o krabičku budete muset říci na recepci v budově, kam vás výsledné souřadnice zavedou. Stačí vejít, člověka v „kukani“ hezky pozdravit a říci heslo: Pionýrský geocaching na Ledové Praze.

Na prvních padesát „kačerů“ čeká odměna v podobě příležitostného CWG.

Pro lovce kešek je zde jedno upozornění, tuto kešku si nemůžete zaregistrovat do svého listu odlovených keší. Je zřízena pouze pro hru Pionýrský geocaching na Ledové Praze.

A teď už jen obvyklé výzvy. Pokud už se s námi vypravíte na vycházku, nezapomeňte s sebou vzít i fotoaparát. Budeme rádi, když nám zašlete reportáž i s fotografiemi na adresu mozaika@pionyr.cz. Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte Annu Novákovou na e-mailu: anna.novakova@pionyr.cz nebo telefonicky 777 793 702 (na toto číslo volejte i v případě, pokud budete při lovu kešky potřebovat pomoc).

Přejeme úspěšný lov.

A N 50° 4.690´ E 14° 25.283´
Úkol: Třetí číslice délky etalonu (před čárkou), kterou najdete na desce vedle vchodu.
 
B N 50° 4.924´ E 14° 25.595´
Úkol: Na tramvajovém voze linky č. 11 je číslo vozu, naším hledaným číslem je jeho druhá číslice (před dvěma sedmičkami).
 
C N 50° 5.017´ E 14° 25.350´
Úkol: Doplňte poslední číslici, která je na červené tabulce (popisné číslo) vedle vchodu do Staroměstské tržnice.
 
D N 50° 5.045´ E 14° 25.234´
Úkol: Poslední číslice na červené tabulce (číslo popisné) domu, kde se neustále dívají lidé z oken.
 
E N 50° 5.249´ E 14° 25.24´
Úkol: Doplňte druhou číslici z čísla označujícího sloup s nejbližším elektrickým osvětlením (najdete na malém kovovém štítku).
 
F N 50° 5.176´ E 14° 25.422´
Úkol: Výsledné číslo získáte, když od počtu lvů u kašny odečtete 2.
 

Finální keška: N 50° 5.ABC´ E 14° 25.DEF´