Mysterky a multiny v Kroměříži

V Kroměříži jsme za keškami již podruhé. Něco málo jsme si o ní řekli již v první části našeho miniseriálku, která byla věnována tradičním keškám. Tato druhá je věnována mysterkám, letterboxům a multinám, tedy keškám, na které je třeba se trochu připravit a potrápit i mozkové závity. Tak se do toho pusťme.

Úvodní souřadnice pro letterbox Podzamecka zahrada (GC66KVT) vedou k informačnímu plánu zahrady, který pomůže při dohledávání jednotlivých indicií. Pak už jen stačí procházet se zahradou dle popsané cesty, všímat si a počítat.

Mysterykeš TB hotel Kromeriz (GC1C9EK) je dle ownera keše hotelem pro geocoiny a travel bugy. Pro to, aby se vaše trackovatelné předměty do hotelu dostaly, je třeba zjistit číselný kód a navštívit Květnou zahradu. Samotná keš je uložená v infocentru v Kroměříži.

Další jednodušší mysterkou je Stara Kromeriz (GC1YX2B), úvodní souřadnice vás zavedou na Velké náměstí a pak už je to jen na vás, zda přiřadíte správně historické a současné fotografie a zjistíte tak souřadnice ke krabičce. Kromeriz obycejna neobycejna (GC2HMFD) je zase určena pro ty, kdo se umí dívat okolo sebe a mají smysl pro detail. Při odlovu této mysterky si můžete vybrat ze dvou tras, které vás dovedou k finálce.

Piokačeři, při odlovu Synagogue (GC3VYJ4) začnete v blízkosti Domu kultury, kde byl v roce 1994 odhalen památník vyvrácené židovské komunity a zbořené synagogy od sochaře Olbrama Zoubka. K výsledným souřadnicím uložení kešky pak dospějete pomocí informací z listingu.

Pokud vás zajímá, co dělali Švédové v Kroměříži, nebo se chcete dovědět více o Židovském pokladu, Hastrmanské škole či fajermónovi, určitě nevynechejte mystery keš Kromerizske povesti (GC5J1WX).

V Kroměříži je celá řada keší věnována osobnostem, které odtud pocházely nebo zde působily. Například Letterbox Robert Land (GC68X4J) nás seznámí s kroměřížským rodákem, který byl filmovým režisérem a v jehož němých filmech hrála třeba Marlene Dietrich.

Pocta Karlu Krylovi (GC3KXX5) je věnována tomuto geniálnímu básníkovi a písničkáři. V Kroměříži můžete také navštívit stálou expozici věnovanou Karlu Krylovi, kterou najdete na souřadnicích N 49°17.859′, E 17°23.615′. Opravdu stojí za to, se tam vypravit.

Významný kroměřížský spisovatel, autor vlastivědných knih, společenských a historických románů, ale i knih pro děti, Jindrich Spacil (GC52X1W) bydlel ve Fügnerově ulici. Finální souřadnice vás zavedou do míst, kde bývala škola pro ženská povolání, kde Spáčil působil jako pedagog.

Multi keš general Ludvik Svoboda (GC43WJM) je věnována památce jednoho z Československých prezidentů. Mezi náročnější mysterky v Kroměříži patří například Cepicka (GC55AQ7), která je věnována JUDr. Alexejovi Čepičkovi.

Mystery keš Bratr Jaroslav Kozlik (023) (GC6JDNR) je součástí série *100 sokolských keší republice*, kterou zakládá Česká obec sokolská prostřednictvím svých žup a jednot.

Mezi další zajímavé kešky, které zde najdete, patří například Forgotten murder (GC2WBE1). Společně s jejím autorem se vydáte na pátrání po jedné zapomenuté vraždě, která se v Kroměříži stala na začátku 20. století. A pokud se chcete pocvičit v genetice, zkuste mystery keše Adamova kletba (GC5FN2X) nebo Sedm dcer Evinych (GC4RJEW), obě jsou však náročné jak obtížností, tak i terénem.

Všechny kešky v Kroměříži určitě nestihnete odlovit za jeden víkend. Proto stojí za to se do Kroměříže, která má své nezaměnitelné kouzlo, vrátit.

Anička