Pro vedoucí: Mohlo by se hodit

Registrační list člena oddílu je vhodné od dětí vybírat již na začátku pionýrského roku, protože tak získáme aktuální informace o dětech, za které na oddílových schůzkách přebíráme odpovědnost, a třeba takový kontakt na rodiče se nám v případě potřeby (nenadálá situace – úraz, zrušená schůzka apod.) může hodit. Nespoléhejme se na to, že děti telefonní čísla na své rodiče znají (ani u desetiletých dětí to není samozřejmost). Vzor pro přihlášku najdeme v jedné z příloh ke „Směrnici pro registraci členů a členské příspěvky, evidenci členů a dalších osob účastnících se činnosti spolku Pionýr, o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi“.

Když už budeme „listovat“ přílohami této směrnice, mohou se nám hodit odkazy na to, co by měla obsahovat závazná přihláška na akci či přihláška na tábor nebo jinou pobytovou akci (podzimky se blíží).

Mysleme na to, že když sbíráme tyto údaje, tak se na nás vztahují pravidla o ochraně osobních údajů? Jak na to, si můžeme přečíst na webu Pionýra na stránce Práce s osobními údaji. Pozor, k prohlížení některých odkazů je nutné přihlášení (vlevo nahoře kliknout na Přihlásit).

Anička