Melodie 2019/2020 ve finále

V sobotu 18. ledna se v českobudějovickém divadle U Kapličky konal již XXIV. ročník republikového finále Pionýrského Sedmikvítku v oblasti Melodie.

V porotě zasedli kapelník skupiny Spolektiv a zakladatel „Večerů S“ Jaroslav Hnízdil, zpěvák, klávesák a rytmik kapely Mince Vojtěch Zeman a několikanásobná účastnice RF Melodie a sboristka Karolína Levá. Porota hodnotila celkem 34 soutěžních vystoupení v osmi kategoriích a musíme potvrdit, že mnohdy neměla rozhodování lehké. V závěru soutěže se všichni porotci shodli na tom, že úroveň všech letošních soutěžících byla opravdu dobrá. Na stránkách melodie.pionyr.cz se můžete ve výsledkové listině podívat, jak to celé dopadlo.

O překvapení soutěžního dne se postarala kapela Drakoni z Pionýrské skupiny Čestice-Podlesáci, která sklidila za svůj neotřelý soutěžní počin obrovský potlesk publika a od poroty zvláštní ocenění. V této kapele byli také dva nejmladší účastníci soutěže. A když vám ještě prozradíme, že jejich vystoupení nemělo daleko k punkrocku, určitě budete litovat, že jste je neviděli na živo.

Republikové finále Melodie pořádala Jihočeská krajská organizace Pionýra ve spolupráci se členy Pionýrské skupiny Zliv – PO Zahájí, Pionýrské skupiny Čestice-Podlesáci a Pionýrské skupiny Kájov. Všem, kteří přispěli k pohodovému průběhu republikového finále, moc děkujeme a už teď se těšíme na příští ročník.

Anička