Lesem ke hvězdám už podesáté

S krásným babím létem a začínajícím podzimním zbarvením listů stromů přichází i první říjnová sobota a v její podvečer v Ďáblickém háji na Praze 8 startuje už desátý ročník akce Lesem ke hvězdám.

Tentokrát nás na palubě kosmické lodi čeká putování vesmírem: s nezbytnou průkazkou a odznakem člena mise vyráží malí členové posádky na cestu, kde je čeká postupně deset stanovišť. Na těch nechybí dekorace, které díky propracovaným světelným efektům vyniknou hlavně za nastávající tmy.

Během letu vesmírem postupně opravujeme naší věčně porouchanou loď, vydáváme se do stavu beztíže, potkáváme mimozemšťany a sbíráme od nich moudrosti, a na závěr se snažíme naší loď navigovat zpět na Zemi. Po přistání dostáváme odměnu, navíc se můžeme jít podívat do hvězdárny a porozhlédnout se po vesmíru ještě pořádným dalekohledem.

Vesmírnou misi absolvovalo na 450 dětských účastníků, o které se staralo přes padesát členů posádky – pomoci s organizací nám přišlo i několik kamarádů z dalších pionýrských skupin.

Příprava i organizace takové akce jsou náročné, ale stojí to za to a hlavně – baví nás to.

Terka VodvářkováOndra Machulda, 68. PS Lvíčata
foto: Jana Vodvářková, Jiří Benc, Adam Kudrna, Ondra Machulda, Jiří Müller