Kešky v Landeku a okolí

RESET 2017 už je skoro za dveřmi a piokačeři by se na toto setkání měli také dostatečně připravit. Proto přinášíme tipy na kešky, které je v okolí Landek Parku možné odlovit. A musíme dopředu upozornit, že terén u některých keší nebude vhodný pro kočárky.

Jste-li příznivci tradičních keší a nebojíte se čtyřhvězdičkových terénů, je From Primeval-man to Industrial Age (GC283F) určena právě pro vás. Stojí za zmínku i to, že tato keš patří mezi první, které byly v České republice založeny.

V listingu tradičky MSK povesti – Hrad Landek (GC6TBGP) se dočtete, jak to bylo s landeckými hradními pány. Soutok pod Landekem (Odra – Ostravice) (GC1EF56) je keš, která upozorňuje i na rostlinu křídlatku, která je v současnosti považována za škodlivou invazivní rostlinu. Owner této keše nabádá k opatrnosti při vyzvedávání krabičky a žádá, aby keš po svém nálezu kačeři vrátili zpět tak, jak byla umístěna. Jednodušší tradička Most pres reku Odru (GC5F3ED) poskytne pár informací o historii a současném mostu. Přes řeku můžete odlovit třeba dvě tradiční mikrokeše Ostravske kostely: KOSTEL SV. FR. A V., Hrusov (GC6RPTP)Perun (GC1AXZ9).

Kdo má rád mystery keše, může vyzkoušet Ostravsky Titanic (GC6Y751), ale pozor na obtížnost a terén. Zajímavý listing této keše začíná slovy: Píše se rok 1943, II. světová válka zuří Evropou. Ostravské hutě jsou v rukou Němců a tisíce vězňů v nich do posledního dechu vyrábějí munici a části raket…

Multinka Landecka prochazka (GC1FZ23) je koncipována jako pěší výlet po turistických cestách. Když se vám bude dařit hledání filmovek, pěšky vám zabere cca hodinu a půl. Všechny stages jsou mimo areál, který je ale dobrým výchozím bodem pro začátek putování.

Když už budete na Landeku, určitě nevynechejte Earthkeš Cerne uhli/Black Coal (GC3V6PA). Tady se určitě vyplatí mít při odlovu k dispozici listing keše a fotoaparát.

Ti, kteří si z nabídkových aktivit na RESETu vyberou návštěvu ostravské ZOO, si prohlídku mohou zpestřit hledáním kešek, které byly vytvořeny ve spolupráci se ZOO Ostrava. Tradiční keše Obyvatele ZOO Ostrava – Plamenak (GC6EEXT), Obyvatele ZOO Ostrava – Medved (GC6EEWZ), Obyvatele ZOO Ostrava – Orel (GC6EEVB), Obyvatele ZOO Ostrava – Jelen (GC6EEXE), Obyvatele ZOO Ostrava – Lev (GC6EETV), Obyvatele ZOO Ostrava – Slon (GC6EERQ) neobsahují tužku a je možné je odlovit pouze během otevírací doby ZOO. Chcete-li si při návštěvě u zvířat trochu započítat, zkuste Multi keš ZOO Ostrava (GC1582P), která je ve velikosti regular s možností vyměňovat věci s tematikou ZOO, zvířat a přírody.

Anička


Cesta pionýrského psa na RESET 2017
A jak je na tom náš travel bug RESET 2017 (TB6CKWV)? Stihne být na setkání včas? Ti, kteří sledují jeho cestu, vědí, že se z jihomoravského kraje přesunul na event do Pardubic a odtud pokračoval dále. Naposledy byl spatřen v kešce Průvodce Českou Třebovou (GCXZEK). Na svém putování už urazil více než 700 kilometrů.