Kde se školí malí čerti?

Tak to vypadá, že i tohle mají na svědomí pionýři… Konkrétně Pionýrská skupina Tuláci Klatovy, která mladé pekelníky připravuje na výkon služby ve své speciální Čertovské škole.

Kdo udělá plakátek, kdo ho kam rozvěsí, co budeme dělat, jaké zvolit datum, abychom se nekřížili s nějakou významnou akcí ve městě? I když vlastně, s trochou „nafoukanosti“, naše Čertovská je ta nejvýznamnější. Pro nás určitě.

Před dnem D a hodinou H se chystá. Co? Vyrábí se dárky a přání. Zdobí perníky, vyrábí rekvizity, balí bedny s materiálem.

A potom to vypukne. Do sálu, tedy pardón, do učeben Čertovské školy se hrnou velcí i malí, bytosti pozemské, podzemské i nadzemské. Rozuměj lidi, čertíci i andělé.

Tvoří, poslouchají pohádky. Často je i do skoku. A když vyhládne, k chuti přijde domácí koláč.

Přehlídka krásných modelů je zachycená objektivem naší čertovsky půvabné Elišky. A většinu ještě zmalovaly Lucu a Niku.

A ještě zbývá navštívit Čertovský obchůdek, vybrat něco na zub, na krásu, pro radost. Perníky s láskou vyrobené mizí po čertech rychle. No, dovedete si představit “užitečnější a sladší propagaci?

Podtrženo a sečteno? Čertovská škola je pro naši skupinu už tradiční akce. Letos jí navštívilo asi 150 dětí a cca 30 mimin a mrňousků a určitě kolem 100 dospěláků. O všechny se staralo asi 30 pořadatelů a na oslavu zdárného konce jsme společně snědli 4 kg řízků. Tak zase za rok. Určitě. Já už založila složku s nápady Čertovská škola 2017.

Aviča, PS Tuláci Klatovy