Kde brát náměty pro dlouhodobou činnost?

Výpravy za poznáním

Hledáte nápady, co dělat s oddílem? Ať už jde o jednotlivé činnosti nebo dlouhodobý provázaný program, máme pro vás dobrou zprávu. Výchovné programy z cyklu Výpravy za poznáním nabízejí ohromné množství námětů na konkrétní aktivity, členěných podle tematických oblastí a věkových kategorií. Navíc obsahují i výchovné cíle, rady pro zapojení dětí s tzv. speciálními potřebami ve vzdělávání a další užitečné informace.

To ale není všechno. Pokud si během práce s programy s něčím nevíte rady, vždy se máte na koho obrátit o radu, stačí napsat na e-mail: noveprogramy@pionyr.cz. Zapojené oddíly navíc mohou získat i hmotnou podporu, hlavně v podobě slev na E-mošce.


Odkazy:


Jak začít

Chcete programy vyzkoušet, ale nevíte, co se pro váš oddíl nejvíc hodí? Nechte si poradit – napište na noveprogramy@pionyr.cz.


Víte, že…

  • výchovné programy máme i díky podpoře Evropského sociálního fondu?
  • i vy můžete naše programy obohatit o vlastní vyzkoušené aktivity?

Etapové hry

Obzvláště ty celotáborové, zvané také CETEH, jsou tradiční součástí pionýrské činnosti. Nebudeme tu proto povídat o tom, co to vlastně je, a už vůbec ne, jak je psát. Připomeneme ale, že v Pionýru máme Soutěž etapových her, do které je možné hlásit jak hry táborové, tak celoroční, nebo třeba i zpracovaný program na víkendovku.

Proč by vás to mělo zajímat? Kromě možnosti poměřit své výtvory s ostatními pionýry jsou to hlavně dva důvody. První je, že vybrané hry jsou vydávány a nabízejí spoustu inspirace, ať už chcete „zobat“ jednotlivé nápady, nebo třeba zkusit celou hru. Druhý důvod je, že hry, které v soutěži uspějí, jsou oceněny příspěvkem na činnost pionýrské skupiny až do výše 10 000 Kč.

Vydané hry i informace k zapojení do soutěže najdete na webu: www.ceteh.pionyr.cz


Tipy:

  • Nechte se inspirovat etapovou hrou Cesta za duhou na náměty výchovných programů, kterou najdete v květnové Mozaice 2015.
  • Náměty na roční plány činnosti vyšly v červnové Mozaice 2016.

Obojí na Servisu Pionýra: Ke stažení / K náplni činnosti / Nabídkové Programy činnosti / Výpravy za poznáním / Nové metodické listy v Mozaice Pionýra


K zamyšlení

  • Přemýšlíte nad výchovným cílem aktivit?
  • Pomáhá vám jako vodítko Program Pionýra?