Kamínka – tradiční vzdělávací akce, na které se scházíme, aby nám bylo teplo a příjemně.

Je to místo, kde se ohřejeme pozitivní, usměvavou náladou a kamarádskými vztahy. Místo, kde se něčemu novému naučíme, dozvíme, vyzkoušíme nebo něco nového předáme jiným pionýrům. Místo, kde je nám prima a kam se rádi každým rokem vracíme!

Kamínka 2017 nabídnou nové dílny a semináře se zajímavými tématy. Objeví se zde dílny na téma zážitkové pedagogiky nebo netradiční šifrování. Výtvarné náměty obohatí techniky jako je quiling a scrapbooking. Zájemcům o problematiku z oblasti psychologie přinesou řešení konfliktů a pomoc s dětmi se specifickými potřebami. Vedoucí dětských kolektivů mohou ocenit průvodcování nebo zpětnou vazbu v oddílu.

Kamínka jsou jedna z akcí, kde se naplňuje pospolitost a sounáležitost ke spolku Pionýr. Je to akce, na které se přibližujeme k naplňování všech pionýrských ideálů.

Je naprosto jedno, zda na Kamínka jedu jako účastník nebo jako lektor. Obohacování a nabíjení pozitivním myšlením je oboustranné. Z lektora se může stát účastník Kamínek a naopak. Lektoři využívají možnosti a navštěvují dílny, semináře a diskusní fóra, aby se dozvěděli nové informace nebo vyzkoušeli méně známé techniky rukodělek nebo nové pohybové aktivity. V letošním roce si vyzkouší řada dobrovolníků lektorování. Nabídnou své vědomosti, dovednosti, zkušenosti a odbornosti ostatním pionýrům. Kamínka jsou prostorem pro lidi, kteří mají touhu a potřebu růst a vzdělávat se.

Kamínka 2017 rozhodně nezapomenou na děti účastníků (ve věku 4–10 let), které přijedou se svými rodiči. Od sobotního rána do nedělního oběda pro ně budou připraveny aktivity, které si mohou vyzkoušet a seznámit se s nimi a ještě se při nich třeba skamarádit. 🙂 Pionýrská školička na Kamínkách poběží již čtvrtým rokem.

Doprovodné akce Kamínek se v současné době připravují, proto sledujte stránky Kamínek: kaminka.pionyr.cz, kde se můžete aktuálně s nabídkou seznamovat.

Na závěr prozradím, že páteční zahájení bude zajímavé jak pro přihlášené, tak pro organizátory. Na zahájení se budou podílet všichni přítomní. Budeme rádi, když si každý velmi pečlivě pročte pokyny u prezence, aby vše proběhlo bez komplikací a všichni si odnesli pěkný zážitek.

Na všechny se moc těšíme!

za organizátory Lída Kočí

Důležité informace
Místo: Jihlava – Základní škola Seifertova 5
Termín: 7. – 9. dubna 2017
Cena: 350 Kč (při přihlášení do 28. 2. 300 Kč)
Přihlašování na akci: www.prihlasovna.pionyr.cz – do 25. března 2017
Na Přihlašovně se již postupně plní i nabídka dílen, tak se přihlaste včas, ať si můžete vybírat.