Ještěrka z matiček

Zvířátka jsou při tvoření oblíbená a tohle je navíc z hodně netradičního materiálu, takže by mohlo děti bavit.

Co budeme potřebovat
Matičky (podle velikosti, jakou plánujeme, může být buď droboučká z M3 nebo M4, případně pořádný ještěr z M6 matiček a výše) k tomu je ovšem potřeba zvolit vhodný provázek. Na menší matičky stačí silnější nit (mně se osvědčila „duše“ z paracordu – jednotlivé provázky) na větší matky lze používat jakýkoliv pevnější provázek nebo třeba rovnou paracord celý, doporučuji ale vyjmout z něj duši a zatavit konce, lépe se s ním pracuje. Volitelně karabinka na zavěšení na klíče či batoh.

Na základní ještěrku podle návodu je potřeba minimálně 48 ks matiček (může se však lišit, pokud se rozhodnete odchýlit od rozpisu).

Jak na to
1) Doprostřed provázku navlečeme první matičku (pokud chceme přidat karabinku, nejdříve navlečeme karabinku a zajistíme uzlem, poté navlékneme matičku.

2) Ještěrka se navléká postupně po „řádcích“. Provázek se provléká „proti“ sobě, tedy navlékneme řadu matiček na jeden konec a druhý provázek provlékneme stejnou řadou v protisměru. Obrázek napoví více.

3) Ve všech řádcích je možné samozřejmě dělat individuální změny, případně přidat řádky, záleží na představivosti, nutno ovšem počítat se změnou množství spotřebovaných matiček.

4) Po posledním řádku doporučuji provázek zauzlovat a zatavit, aby se uzlík nerozvazoval.

Pozor na: pevnost provázku. Práce se zapalovačem – nepřehánět to se zatavením na konci.

Čerpáno z: https://www.instructables.com/id/Paracord-Gecko-Lizard/

Lucka „Čolíto“ Bauerová