Inspirace od Štěňat

A máme tu další inspiraci od oddílu Štěňata, se kterým se od září setkáváme v kresleném seriálu. Tentokrát nám na otázky připojené ke každému komiksu odpověděla Mláďata ze Zborovic, s jejichž pionýrskou skupinou se blíž seznámíte na stránkách 18 a 19.

Září – zahájení roku

Náš „nový“ rok jsme zahájili už v srpnu. Už podruhé jsme pomáhali na Dni otevřených dveří v Pilaně (potěšilo nás, že nás pan ředitel po loňsku znovu oslovil) – připravovali jsme hry pro návštěvníky. Kdo chtěl, mohl si zastřílet z luku, složit puzzle, házet na kuželky… nebo ho holky pomalovaly na obličeji. Schůzky v září jsme měli hlavně venku – zkoušeli jsme topografii a uzlování a hráli hry. A taky jsme se připravovali na Folkový guláš.

Říjen – nejen soutěže

V říjnu jsme se zúčastnili Folkového guláše. To je naše oblastní kolo Dětské Porty a Melodie, které se koná v Olomouci. Soutěžil náš oddíl a duo Bea a Čenda, s oddílem jsme postoupili do republikového finále.
Byli jsme i na víkendovce v Rajnochovicích. Ani pršení nám nevadilo – prochodili jsme Hostýnky, vařili na ohništi, hráli hry.
Taky jsme se zapojili do projektu „72 hodin“ – už poněkolikáté. Uklízeli jsme kolem klubovny a trošku třídili odpad. Pustili jsme se i do třídění víček od PETek.

Listopad – hry a příprava na svátky

Protože v listopadu jsme byli dvakrát v tělocvičně, asi nejoblíbenější hrou by mělo být ringo. Fakt jsme ho hráli víc než vybíjenou (a to je divný). Taky jsme hráli foukanou, ale ta nás tak nebavila. V prosinci si chceme vyzkoušet ping-pong.
Připravovali jsme i věci na Vánoční jarmark, kterého se jako pionýři každý rok účastníme.

Zapsaly: Verča, Aďa + Aďa (oddíl Mláďata, Zborovice)