Inspirace od Štěňat – podzim u Poletušek

Zkusili jste se někdy zeptat svých oddílových dětí, jak vnímají schůzky a výlety, které pro ně připravujete? U Poletušek se zeptali.

72 hodin
Eliška, 13 let: V sobotu jsme se sešli na nádraží ve Velké Bystřici. Šli jsme pomáhat přírodě v Jívové. Sázeli jsme stromky buk a lípu. Všichni jsme se snažili. Každý měl zasadit řadu stromků. Měli jsme si udělat dvojice, byla jsem s Anet a všechno jsme stihly zasadit. Byl to zážitek, udělali jsme dobrou věc, pomohli jsme přírodě. Pomáhali i dospělí. Měli jsme krásné fotky. Někteří si poprvé mohli zasadit stromek. Bylo to úžasné. Chtěla bych tam jet znovu.

Oslavy 100 let republiky
Anetka, 13 let: Podzimní prázdniny jsme měli na chatě v Bohuslavicích a slavili jsme výročí 100 let republiky. Každý večer jsme hráli úžasné hry a vždy jsme dobrovolně pomáhali Tesákovi v kuchyni, moc jsme si to užili. Na každé víkendovce jsme zažili moc krásných, zábavných, ale i smutných věcí. I nehody se stávají, ale i přesto si vše užijeme. Od srdíčka miluju celé Poletušky, protože mě buď něco naučí, nebo vždy pomůžou.

Štafetové hry
Dorinka, 10 let: Jedna ze schůzek byla věnována hlavně běhání. Hráli jsme třeba hořící míč. Po hořícím míči jsme byli všichni udýchaní. Potom nás vedoucí překvapili velice zajímavou a docela chutnou hrou. Byli jsme ve dvou skupinách a střídavě jsme běhali s vidličkou a nožem ke studni, ze které jsme si měli vidličkou a nožem napichovat a krájet čokoládu. Touto hrou nás vedoucí velice překvapili. Bylo to skvělé.
Pozn. vedoucího: S nožem a vidličkou neběhali, ty byly už připravené. 🙂

Kola a bazén
Evička, 10 let: Brzo ráno jsme vyjeli na kolech do Olomouce a jeli jsme na dopravní hřiště. Poté jsem se šli podívat na klubovnu ke skautům, kde jsme ten večer spali. Odložili jsme kola a šli jsme plavat. Na bazéně jsem byla s nejmenší členkou Poletušek. Po bazéně jsme šli zpátky na klubovnu. Večer jsme šli na hledání kešek.

Horolezci, horolezkyně a horolezčata
Terezka, 11 let: Jeli jsme do Olomouce a ubytovali jsme se v klubovně skautů. Druhý den jsme jeli do Flash arény. Tam se nás ujali zkušení instruktoři. Lezli jsme hodně vysoko, tak dlouho jsem takovou srandu nezažila. Byla soutěž, ten kdo bude mít nejvíc bodů, bude lézt nejtěžší stěnu. Byl to Kuba D. a Terka. Vyhrál to Kuba, ale Terčin tým byl rád, že jsme alespoň body neztratili. Doporučuji, ta aréna je moc super!