Inspirace od Štěňat

Jak si děti z oddílu Poletušky (PS Plejády Šternberk) užily květen?

Bety
Mě se líbilo: Co je důležité, je očím neviditelné – čuchací pexeso, zkoušecí brýle, které měly různé vady. Japonsko na druhou – na téhle schůzce se mi líbilo, že jsme se učili japonsky, psali jsme testy atd. Na Cylindru jsme měli různá stanoviště jako střílení z kuše, stavění věží a pexeso a potom jsme měli tombolu. Celý měsíc byl skvělý.

Anet
V oddílu Poletušky jsme se učili japonštinu. Učili jsme se zvířata, barvy. Psali jsme písmo. Nejlepší byla zvířata. Učila nás to naše nejlepší instruktorka Kačenka. Naučila jsem se pár slov. Měli jsme dvě schůzky s japonštinou a doufám, že se nám naše princezna (Kačenka) předvede znovu s japonštinou. Někdy bych se to chtěla učit, nezapomeneme na 22. 5. 2018.

Štěpánka
V květnu jsme čistili řeku Bystřičku a nejvíc se mi líbilo, když jsme jeli traktorem. Na další schůzce byla japonština a učili jsme se psát, to bylo super. Víkendová akce Cylindr byla taky fajn, hráli jsme hry a střelbu, mohli jsme si to i vyzkoušet a taky se mi líbilo, jak jsme byli na stanování a pak jsme šli na výšlap do lesa. A jak jsme opékali špekáčky.

Bára
Nejvíc se mi líbilo, jak jsme šli Bystřičkou. Bylo to hezké, ty pocity, když jdeš tou vodou a jen slyšíš tu přírodu. A ještě to, jak jsme pomáhali přírodě a vodě.

Dorka
V květnu jsme měli zkoušky. Byla tam různá stanoviště. Např. do kousků různých starých hadrů jsme zašívali knoflík. Nebo jsme rozdělávali ohýnek z kousku papíru. Moc se mi to líbilo, bylo to fajn.

A co jste v červnu nebo o prázdninách prožili vy? Napište štěňatům, co jste vyzkoušeli a co jste se naučili.


Celé tři měsíce byla Štěňata v jednom kole. Nejprve pomáhala při stavbě tábora a ještě si stihla zasoutěžit. Potom je vedoucí Petr přihlásil na setkání oddílů pracujících s výchovnými programy – Fazole se vrací. A pak už tu byl tábor. Etapovku, která byla napsána pro rodiče s dětmi, Hanka s Petrem přizpůsobili starším dětem. A jaké bylo vaše léto? Napište nám o tom na anna.novakova@pionyr.cz nebo mozaika@pionyr.cz