Inspirace od Štěňat

Ze života oddílu Svišti

Náš pokřik: „My jsme ti, co piští. Říkáme si Svišti. Skáčeme a běháme, strach z ničeho nemáme. Co jsme? Jsme tým.“

Náš oddíl Svišti začal od ledna hrát celoroční hru inspirovanou ML Putování za Duhou.

Ke konci schůzky se na střeše ozvala hrozná rána, děti se lekly a ty nejodvážnější nakoukly ven, co že se tam děje. Uprostřed svíček ležel dopis a černý sáček, ve kterém byl schovaný amulet. Obklopeny tmou si děti přečetly dopis od Orina z Duhového království s žádostí o pomoc. Nikdo neváhal a za chvíli každý člen držel amulet v ruce a dýchl na něj. Tím jsme potvrdili své odhodlání pomoci.

Další schůzku jsme dostali dopis s prvním úkolem – naučit se psát tajným písmem. Mladší se učili lehčí šifry a starší morseovku. Chvilku to trvalo, ale i tento úkol jsme zvládli.

Druhý úkol byl sportovní a už přišel napsaný tajným písmem. Měli jsme prokázat svou mrštnost a ohebnost. Celou schůzku jsme v tělocvičně skákali přes švihadlo nebo podbíhali lano. To vše jsme dělali jako jednotlivci, ve dvojicích nebo trojicích. Bohužel ne všichni to zvládli. A tak Orin stále čeká na naši odpověď.

Na minulé schůzce jsme se  ještě učili znát rostliny a stromy, protože víme, že i to se nám bude na cestě do Duhového království hodit.

Už se těšíme na další úkoly.

oddíl Svišti při PS Dravci Ústí nad Labem

Až se zima zeptá, co dělali ve Zborovicích v zimě

Scházíme se na pravidelných schůzkách, tak trošku se na nich podepisuje to, že mnozí mají i další aktivity – chodí do ZUŠ, a proto se připravují na Vánoční koncerty, mají navíc zkoušky a pak koncertují. Oddíl se schází v menším počtu, ale stíháme sportovat v tělocvičně i připravovat skupinové výtvarné práce do Sedmikvítku. Také jsme připravili věci na Vánoční jarmark, kterého se účastníme pravidelně.

Bea a Verča