I v zimě lze vyrazit s GPSkou na lov

Milí piokačeři, také se tak moc těšíte na jarní prázdniny, až s dětmi vyrazíte někam na hory a budete doufat, že vám sněhové podmínky dovolí „nazout“ sjezdovky nebo běžky? Vězte, že v tom nejste sami. Ale stejně, ať už jedete na hory nebo do města, vězte, že i v zimě se dá nějaká ta keška odlovit. Zda je keška vhodná k zimnímu keškování, zjistíte většinou z jejího listingu.

Šumava

Keška Plane (GC5DJVG) se nachází na území chráněné krajinné oblasti Šumava, necelé dva kilometry od obce Nové Hutě a pouhých 600 metrů od horní stanice lanovky Kobyla u lyžařského střediska Zadov (Churáňov). Pláně leží na křižovatce turistických, cyklistických a běžkařských tras.

Chystáte-li se využít veškeré sportovní vyžití, které nabízí Lipno a Lipenská přehrada, určitě vyzkoušejte multinu Naucna stezka Lipno – Frymburk (GC5VTHH). Ta vede z větší části po upravené běžkařské trati.

Jste na Zelené Lhotě? Vydejte se na běžkách po oblíbené hřebenovce z Pancíře, kam se pohodlně dostanete lanovkou, na nejvyšší vrchol Pancířského hřbetu – Můstek. Tam na vás kromě krásné přírody čeká keška Mustek (GC54Z3F) a odměnou vám budou i výhledy do okolí. Pokračujte dále po historické obchodní cestě na Prenet. Odtud je to už sešupem zpátky na Zelenou Lhotu.

Krušné hory

Klínovec je ráj pro sjezdaře, možná právě proto tu byla založena speciální tradička SSK – Sjezdaru sen Klinovec (GC5GHMP). Vlastník této keše založil v okolí ještě pár podobných zimních keší. Kousek od této keše – například traverzem přes sjezdovku a ještě kousek dál, najdete kešku Klinovec – Prameny SZ #06 (GC1ZQDJ), ke které se pohodlně dostanete třeba na běžkách.

Jizerské hory

Pokud se budete pohybovat v okolí Bedřichova, tak určitě vyrazíte na běžkách na Jizerskou magistrálu. Keška s názvem Skol! (GC5MJAF) přímo vybízí k zimnímu odlovu. V popisu keše se dovíte, co vlastně tento lyžařský pozdrav znamená. A když už tu budete, zajeďte se podívat třeba na tradičku Nova Louka (GC1G18Q).

Krkonoše

V zimě se jako nejvhodnější hodí k odlovu earthkešky, protože tradičky bývají většinou pod sněhem. Jednu takovou najdete, když se z Rokytnice nad Jizerou necháte vyvést lanovkou na Lysou horu, odtud se vydáte na Harrachovy kameny (GC4JVX9). Záleží jen na vás, zda si výlet uděláte delší, nebo se přes Dvoračky vrátíte zpátky do Rokytnice.

V Rokytnici najdete i kešku Geocache LYZARKA | Skier (GC36TTN), kterou můžete hledat s malými lyžaři, když jdete na svah. Nebo ji můžete odlovit jako odměnu cestou do tepla.

Orlické hory

Jedete s dětmi do Orlických hor, třeba do Deštné? Zkuste se vypravit k Masarykově chatě, kde si v teple u čaje můžete přečíst dlouhý listing kešky ZIELENIEC – SERLICH 1027 m n.m. (GC43MC7) a potom ji venku odlovit. Vede tudy běžkařská trať.

Jeseník

Lazne Jesenik (GCX82Q), je dle popisu keše připravená na zimu a spoustu sněhu. Tak pokud se budete pohybovat v Lázních Jeseník na běžkách nebo i bez nich, nezapomeňte si ji přidat ke svým úlovkům.

Kešky, které zde uvádíme, jsou vybrány pouze namátkou. Ale pokud budete hledat na geocaching.com, vyhledávejte ty keše, které mají v atributech uvedenou sněhovou vločku (a text available in winter), ty by totiž měly být dostupné i v zimě. Teď už zbývá jen zabalit běžky, sjezdovky nebo sněžnice a GPSku a hurá na zimní lov!

Anička