Evidence je v plném proudu

Je leden, a tak probíhají evidence pionýrských oddílů, klubů, skupin i center. Čím dříve s evidencí začneme, tím lépe, neboť evidence je nejlepší čas, kdy nezapomenout na další neméně důležité úkony.

Pokud si s evidencí nevíme rady, je dobré nahlédnout do manuálu nebo videonávodů, a to především na průběh evidence, přidávání členů a úpravu informací o jednotkách.

Na co je určitě dobré nezapomenout?

Aktualizace údajů

Informace o naší činnosti nám dělá nejlepší propagaci, nejen proto je důležité aktualizovat údaje – a na to je nejvhodnější čas právě s tvořením evidence, ať už se jedná o změnu času schůzek nebo úpravu zaměření, upřesnění činnosti apod.

Stejně důležitá je informace o tom, kde činnost probíhá, všechny oddíly, kluby a PS, které zaškrtly souhlas se zveřejněním na internetu, se zobrazují v kontaktech na webu Pionýra. Primárně je zobrazena adresa sídla, pokud ale není stejná jako umístění klubovny, stačí do adres v editaci jednotky přidat novou adresu „Kde nás najdete“, která má při zobrazení na internetu v kontaktech před jinými adresami přednost.

Údaje aktualizujeme především kvůli informacím pro veřejnost, můžeme ale udělat něco i pro své „velké“ členy – aktivovat jim přístupy.

Přístupy členů

S ohledem na propojení RISPu s dalšími systémy Pionýra – Přihlašovnou, E-moškou a celým webem je velmi důležité umožnit přístupy nejen vedoucím oddílů, ale i všem instruktorům.

A to proto, že web umožňuje přihlášení a na základě identifikace člena zobrazuje i další informace, které nejsou úplně veřejné všem nečlenům, nebo třeba krajské.

E-moška nabízí možnost nákupu propagačních předmětů (ale nebojte, u instruktorů pouze sami na sebe, nikoliv na PS).

Přihlašovna vyžaduje identifikaci uživatele pro hlášení na akce ať už vzdělávací, setkávací nebo další.

K tomu, aby měl člověk přístup na tato místa, nepotřebuje mít přístup do RISPu, i když to není nic proti ničemu. Přístup uděluje vedoucí PS nebo oddílu a stačí k tomu pouze v RISPu v detailu osoby, které je oprávnění přidělováno, vložit e-mail, zaškrtnout pole uživatel webu a vše potvrdit. Na uvedený e-mail přijde jednorázový odkaz k vytvoření hesla a toto heslo a email pak slouží jako přihlašovací údaje.

Katalog nemovitostí

Vlastníte základnu? Máte klubovnu nebo jinou stavbu, kde je možné přespání? Chcete ji propagovat a nabízet pionýrům nebo i nepionýrům? Pak využijte katalogu nemovitostí, evidence je ideální příležitostí, kdy se do nabídky připojit.

V detailu jednotky v části nemovitosti stačí přidat, případně editovat nemovitost. Důležité je vyplnit všechny povinné (podbarvené) údaje, zvolit správce nemovitosti a zaškrtnout pole „zobrazit na internetu“.

V RISPu se vkládá pouze pár základních informací o nemovitosti, pro vložení informací dalších, jako je kapacita, prostorové podmínky, cena, charakteristika ubytování, způsob vytápění, fotky, výlety po okolí a další je třeba doplnit informace přímo v katalogu nemovitostí. Ty vkládá správce, kterého vedoucí jednotky přiřazuje do detailu nemovitosti v RISPu.

Vendy

A co vy? Už na evidenci pracujete? Když už v RISPu jste, zkuste vyřešit kromě evidence i to ostatní 🙂