Espero skoro jako nové

Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v obci Rejdice vlastní Pionýr horskou chatu s názvem Espero. Tuto nemovitost získal spolek před lety z Fondu dětí a mládeže. V letošním roce došlo díky dotaci z MŠMT k její částečné rekonstrukci. Spolek Pionýr se na rekonstrukci také finančně podílel.

V březnu stavební firma Brex odstranila celé podkroví a vystavěla nové. Vznikly tak nové pokoje i sociální zařízení – odděleně pro chlapce i dívky. V nejvyšší části podkroví vznikl prostor využitelný k přespání, nebo jako herna. V objektu dále došlo k výměně kotle na tuhá paliva a výstavbě nového komínového tělesa, čímž se zvýší komfort ubytovaných. V současné době prochází objekt procesem kolaudace, ale od konce září bude chata opět v provozu a připravená na návštěvníky.

Parkování je možné přímo u objektu a před chatou je autobusová zastávka.
V blízkosti jsou lyžařské vleky (Paseky nad Jizerou, Rejdice…), běžkařské stopy, cyklostezky, rozhledny Hvězda a Štěpánka.
Chata je v provozu celoročně. V objektu je možnost vlastního vaření ve vybavené kuchyni, nebo po dohodě s paní správcovou lze zabezpečit stravu dle přání ubytovaných. K dispozici jsou lůžka s povlečením v pokojích několika velikostí. Kapacita chaty je zhruba 30 míst.
Více informací a fotografií naleznete na webu Pionýra v sekci nemovitosti. Tady najdete i objednávkový formulář a kalendář obsazenosti.
Do budoucna je v plánu oprava fasády, rekonstrukce pokojů ve spodním patře, ale i sálu/jídelny.

I v Tisé a na Žumberku se blížíme k cíli

Kromě Espera v současné chvíli finišujeme také na dokončení nemovitostí na Tisé i na Žumberku.  Žumberk má hotové všechny stavební páce a firma objekt připravuje ke kolaudaci a předání. Zprovoznění objektu je plánované na konec října roku 2020. Na Tisé firma dokončuje fasádu, uvnitř běží truhlářské práce a instalace sanity. Kompletní dokončení je plánované na začátek listopadu.