Dodgeball pro pionýrské oddíly se rozjíždí

Všichni jsme hrávali při tělocviku pravidelně vybíjenou. Věděli jste ale, že existuje moderní rychlá vybíjená, ve které hrají dva týmy po šesti hráčích proti sobě s pěti míči? Že se jmenuje dodgeball a že předsedou České dodgeballové asociace je kopřivnický pionýr Miroslav Klimecký? Že mužská reprezentace složená převážně z pionýrů skončila 4. na Mistrovství Evropy 2018 a ženská reprezentace na 6. místě na Mistrovství Evropy 2019, čímž si zajistila účast na Mistrovství světa 2020? A že si tuto vybíjenou díky Pionýru budete moct zahrát i u vás?

Tak trochu jiná vybíjená
Jak již bylo zmíněno, dodgeball má odlišná pravidla od tradiční vybíjené. V čem se liší?
Tak ve zkratce:

• Tým tvoří šest hráčů, kteří jsou všichni v jednom poli (kapitán není za soupeřícím týmem), hraje se ve třech kategoriích, a to muži, ženy a mix (3 muži + 3 ženy).
  • Hraje se s pěti speciálními míči, které jsou pokryté látkou. Strana, která má většinu míčů, musí útočit. Míčem se můžete krýt. Pokud chytíte míč, který po vás hodil soupeř, tento hráč soupeře jde ze hry ven, a pokud již máte nějakého hráče vybitého, ten se vrací do hry.
  • Hraje se na dva patnáctiminutové poločasy, během kterých probíhají maximálně tříminutové sety.

Udělejme z dodgeballu pionýrský sport
Chcete si dodgeball zahrát i u vás? Pionýr pro vás ve spolupráci s Českou asociací dodgebalu spouští speciální projekt na podporu dodgeballu. Chcete být u toho? Není nic jednoduššího, než se v oddíle a na skupině dohodnout a objednat si na Ústředí Pionýra jednu z dodgeballových sad. Na první trénink za vámi navíc dorazí někdo, kdo dodgeballu rozumí, a provede vás jeho základy.

Připravili jsme pro vás dvě startovací sady, které můžete získat výhodněji, pokud:

• na vaší pionýrské skupině proběhnou alespoň tři dodgeballové tréninky,
  • pošlete z tréninku fotky nebo videa na dále uvedené kontakty,
  • na podzim roku 2020 se zúčastníte alespoň s jedním týmem velkého pionýrského turnaje, ze kterého vzejdou první pionýrští dodgeballoví šampioni.

SADA ZÁKLAD – pět míčů, dvě píšťalky, souhrn pravidel: 1000 Kč
SADA NADŠENCI – šest míčů, dvoje stopky, dvě píšťalky, souhrn pravidel: 1500 Kč

Pro doplňující informace o dodgeballu kontaktujte Ondřeje Šmídu z České asociace dodgeballu na e-mail ondrejsmida@seznam.cz.
Máte-li zájem o získání dodgeballové startovací sady, napište na anna.novakova@pionyr.cz.

Bližší informace najdete na webu Pionýra: www.poionyr.cz/dodgeball