Pro vedoucí: Do čeho se pustit…

O plánování jsme tu už psali. Na co tedy nezapomenout? Začněme třeba plánem na dobu do Vánoc.

Určitě tam bude nějaká otevřená akce – nábor, otevřená klubovna, veřejná oddílová schůzka. Občas se setkáme s názorem – my nábor nepotřebujeme. Důvodem je zpravidla vyčerpaná kapacita klubovny nebo vedoucích, kteří jsou ochotni každý týden s oddílem pracovat. Nebo si někde děti do oddílu přece jen trochu vybíráme. Ale nic z toho neznamená, že bychom se na veřejnosti nemohli prezentovat, jde přece o propagaci naší dobré práce a Pionýra. (Rady pro otevřené akce najdete na straně 15.)

Tak, to je září, na konci října jsou pak podzimní prázdniny, na které určitě nikdo nezapomene.

Ale ve stejné době se rozbíhají oblastní kola Pionýrského Sedmikvítku a možná, že by třeba bylo dobré se zúčastnit. Zpíváte si s oddílem na výletech nebo na táboře? Pak pro vás je v Dětské Portě kategorie T – zpívající oddíly. Máte v oddíle nadaného hudebníka? Přihlaste ho do oblastního kola Melodie nebo Dětské Porty. Napadlo vás, že byste mohli zkusit oddílové divadlo? Pak je na podzim čas začít s přípravami. Sychravý podzim láká k výtvarným činnostem – Sedmikvítek pro vás má i výtvarnou část, oblastní kola jsou zpravidla od listopadu do konce ledna. Přesné termíny najdete na webu Pionýra nebo v Mozaice v Kalendáriu.

Darina