Brána k druhým ocenila dobré skutky dětí a mladých lidí

Brána k druhým je soutěž pro skupiny dětí a mladých lidí do 26 let, jako jsou oddíly, kluby, kroužky, družiny, ale i školní třídy nebo neformální skupiny, kterou vyhlašuje Národní institut pro další vzdělávání MŠMT. Podmínkou účasti je, že tyto skupiny vykonají v daném období (tentokrát od 1. 9. 2018 do 31. 10. 2019) ve svém okolí něco veřejně prospěšného a užitečného pro ostatní.

Soutěžit je možné jak s jednorázovou akcí, tak dlouhodobou aktivitou. Může se tedy jednat o pomoc potřebným lidem, péči o přírodu nebo významné místo v obci, uspořádání veřejné sbírky nebo jinak užitečnou činnost. 

Do právě uzavřeného ročníku, jehož výsledky byla slavnostně vyhlášeny v pátek 17. 1. v prostorách Národního technického muzea, bylo přihlášeno 79 kolektivů a z toho více než 15 bylo pionýrských.

Mezi nejlepšími týmy byla i Pionýrská skupina Zborovice, která byla oceněna za organizování kulturních akcí pro děti, tradičně totiž pořádá oblastní kolo Pionýrského Sedmikvítku zvané Folkový guláš. Nezbývá než dodat: Blahopřejeme a děkujeme.