Andílek z betonu

Blíží se Mikuláš a Vánoce, což je i období andělů. Pojďme si teď společně vyrobit andílky z méně tradičního materiálu – betonu. Tuto aktivitu buď můžeme rozložit do dvou schůzek, kdy se děti budou podílet i na výrobě betonových základů na tělo anděla, nebo tyto základy vyrobíme dopředu a dětem přineseme na schůzku polotovary ke zdobení.

Potřebovat budeme kreativní beton (může být i stavební), formu na odlití těla (např. plastová štamprle), trochu oleje, polystyrenovou nebo dřevěnou kuličku na hlavu o průměru cca 3 cm, peříčka na křídla, korálky, drátek, tavnou pistoli a tyčinky lepidla.

Jak na to?

  • Nejprve si vyrobíme betonové tělo anděla. Rozmícháme beton dle návodu a nalijeme do formičky, která je lehce vymazaná olejem. Je dobré po nalití betonu s formičkou několikrát bouchnout o stůl, aby vyšel z betonu vzduch a nebyly v něm pak velké póry. Beton necháme zatvrdnout (cca 24 hodin).
  • Andílka vyrobíme tak, že tavnou pistolí přilepíme kuličku na betonové tělíčko. Vhodnější je nanést lepidlo na betonový korpus, protože nahřáté lepidlo může kuličku z polystyrenu natavit.
  • Vybereme si peříčka na křídla a přilepíme je tavkou z boku na betonový základ.
  • Andílkovi přiděláme svatozář – například na drátek navlékneme korálky nebo použijeme čističe dýmek. Andělské vlasy mohou být i z drátků (výrobek se jmenuje stejně).

Anička