Aktuality

Pionýrský Sedmikvítek rozkvétásedmikvitek_cmyk
Unikátní soubor otevřených kulturních soutěží Pionýrský Sedmikvítek opět startuje! Již v říjnu proběhnou některá oblastní kola. Kompletní přehled termínů i s kontakty na pořadatele jednotlivých soutěží najdete na sedmikvitek.pionyr.cz pod položkou „Aktuální ročník“. Tak nic nepropásněte!

 

72 hodin 201672hodin_rgb
Mezinárodní dobrovolnický projekt 72 hodin probíhá v ČR už popáté, tentokrát ve dnech 13. až 16. 10. Ve všech předchozích ročnících se zapojili i pionýři. Zkusíte to tentokrát i vy?

Více informací a možnost přihlásit své projekty (zaměřené na zlepšení života lidí, pomoc přírodě či vylepšování vlastního okolí) najdete na www.72hodin.cz.

 

Vyšla komiksová kniha Strážcistrazci_obal2
V květnu měla premiéru kniha, v níž je sebrán komiksový seriál Strážci, který mnozí možná pamatujete z časopisu
ABC. Poprvé začal vycházet již před téměř padesáti lety. Jeho autorem je Vlastislav Toman, který psal i scénáře pro komiksy, které vycházely dříve v Mozaice – Robin a Páťa nebo Silná pětka.

Ať už jste pamětníci nebo prostě máte rádi komiksy pro děti a mládež, tak knihu Strážci určitě nepřehlédněte. Pro dětské spolky můžete navíc získat slevu. Více se dozvíte na webu nakladatelství Josef Vybíral: www.verneovky.cz.