AKTUALITY RESETu

  • Už nám frčí webovky pionyr-reset.cz! Jistě jste již zavadili o naše webové stránky a koukli jste se na náš krátký zvací film. Kdo to tam mluví? Jsou to děti z oddílu Doubraváček 17. pionýrské skupiny Karviná. Kuba Jachymčák ze druhé třídy a Markétka Hugáňová ze třetí třídy. Množství textu jim dalo zabrat, ale poprali se s tím po karvinsku.
  • Jsme na facebooku – RESET 2017 – vždy s nejaktuálnějšími informacemi.
  • Na RESET už se můžete hlásit na pionýrské Přihlašovně. Kdo to zvládne do 28. 2. 2017, bude to mít za 350 Kč/os. Od 1. 3. budete platit 400 Kč/os.
  • Už víme, jak bude vypadat reseťácké triko. Cena je ještě v jednání, ale už teď víme, že nepřekročí 100 Kč. Bude v dětských i dospělých velikostech. O možnosti objednání se dozvíte v Mozaice nebo v Horkých novinkách.
  • Historicky první sraz PIOPSŮ! Vlastníte-li jakéhokoli pionýrského psa (od maňáska po oblečení na piopsa), dovezte ho s sebou na RESET.
  • Pokud byste chtěli na RESETu nabídnout aktivitu v rukodělkách nebo v jiných činnostech, napište na pionyrrenata@seznam.cz, rádi vás přivítáme v týmu organizátorů.

 

ZAJÍMAVOST KRAJE: SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD

První písemná zmínka o existenci Slezskoostravského hradu se vztahuje ke 2. srpnu 1297. Slezskoostravský hrad byl třípodlažní stavba s ochranným hradebním systémem. V 16. století byla vybudována vstupní brána s věží, která se dochovala dodnes. V důsledku důlní činnosti stavba poklesla o 16 m a v 80. letech 20. století prošla neodbornou rekonstrukcí.

V roce 2004 převzala obchodní společnost Ostravské výstavy, a.s. do své správy zcela zdevastovaný objekt, umístěný na soutoku řek Ostravice a Lučiny. Po průběžně realizovaných úpravách a rekonstrukcích se Slezskoostravský hrad stal fenoménem Ostravy a slouží k bohatému kulturnímu životu. V posledních letech se pohybuje na předních místech ve statistikách návštěvnosti kulturních památek.

ORGANIZÁTORSKÝ TÝM RESETU 2017 VÁM PŘEJE PŘÍJEMNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A VESELÝ VSTUP DO RESEŤÁCKÉHO ROKU 2017.

 


Za MKOP Katka