Aktuality – nepřehlédněte

POZOR! RESET MÁ NOVÝ TERMÍN
V posledních vydáních Mozaiky byl v kalendáriu šedě vyznačen termín RESETu v červnu 2019 s tím, že Česká rada Pionýra bude jednat o jeho posunu a jak se můžete dočíst na straně 18, toto jednání už proběhlo a rozhodlo, RESET se v roce 2018 neuskuteční, ale bude přesunut na rok 2020, kdy bude součástí oslav 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra.

Takže si pište do svých diářů, zápisníčků a oddílových plánů: RESET – 5. až 7. 6. 2020.

POZOR! Ještě do neděle 9. 12. můžete hlasovat pro místo, kde se RESET uskuteční – více se dočtete na pionyr.cz.


PODĚKOVÁNÍ
Vážená a milá Mozaiko Pionýra. Čtu tě pravidelně a mám tě rád, jako ostatně všechno pionýrské. Ale tentokrát bych ti chtěl prostřednictvím odpovědného redaktora Jakuba Kořínka obzvlášť srdečně poděkovat. Mozaika speciál v listopadovém čísle se ti opravdu povedla.
Jako dlouholetý táborník a lektor PVC č. 6 při ÚKOP, který školí budoucí hlavní vedoucí táborů, mám teď ulehčenou práci. Speciál budu využívat ve svém oddíle, na své skupině i v Ústeckém kraji. Určitě ho ale ocení všichni, kdo tábory pořádají. Ještě jednou ti děkuji a přeji spoustu dalších prima nápadů.

Ahoj, Pérák 


IKS STRÁŽCI ČASU
S komiksy o partě zvané Strážci času jste se mohli potkat v pionýrských časopisech Ahoj, Evropo! i v Mozaice a ještě předtím už koncem šedesátých let v ABC. Teď jejich sebraná dobrodružství vycházejí u nakladatelství Olympia v knize, která potěší sběratele komiksů, fandy historie i kohokoli dalšího, kdo má rád napínavé příběhy plné fantazie a zajímavých informací. Strážci času totiž na svých výpravách navštěvují nejen různá místa, ale i historická období, některá jejich dobrodružství jsou navíc doplněna informacemi o dějinách navštívené země. Zkrátka pokud tápete v nápadech na vánoční dárky, tady máte jeden navíc. 🙂

Jakub