Aktuality a zajímavosti

Děti s volnou výchovou zažívají dva nejhorší lidské pocity. Nejistotu a bezmoc
3399368-zdenek-martinek-1-950x0p0Pod tímto titulkem bylo na webu Českého rozhlasu zveřejněno povídání s předním českým odborníkem na poruchy chování – pelhřimovským etopedem Zdeňkem Martínkem. V něm se mimo jiné dočtete, že 99 % poruch chování vzniká až výchovou, jak důležité je stanovovat dětem hranice, které jim dávají v životě jistotu, nebo jaká je spolupráce s rodiči „problematických“ dětí.
Článek se nijak přímo nedotýká oddílové činnosti, ale o výchově je v něm řečeno mnoho zajímavého a rozhodně stojí za zamyšlení a přečtení.

Výzva pro pionýra
leeTento titulek upoutal pozornost v týdeníku Ekonom (vydání z 22. 9.), kde byl představen pionýr Lee Louda jako jeden z pěti nejvlivnějších insolvenčních správců v ČR. Jeho „výtahem mezi elitu“, jak se v článku říká, byla úspěšná reorganizace firmy Kordárna. V poslední době se s jeho jménem setkáte v médiích především proto, že se stal insolvenčním správcem předlužených Ostravsko-karvinských dolů (OKD).

Kraje ocenily naše dobrovolníky
Během září probíhalo ve Zlínském a Plzeňském kraji oceňování dobrovolníků pracujících
s dětmi a mládeží a mezi vyznamenanými nechyběli i pionýři.
V rámci společného projektu Plzeňského kraje a Plzeňské krasakarovajské organizace Pionýra „Víc pro děti než pro sebe“ byl mimo jiné oceněn oddílový vedoucí z PS Mír Domažlice Miloslav Antoš (známý spíše jako Jakeš…).
Mezi dobrovolníky, kteří převzali pamětní medaile od hejtmana a dalších představitelů Zlínského kraje, byla i vedoucí Pionýrské skupiny Mláďata Zborovice Lenka Sakařová.