Sami o sobě: únor 2019

Hrádek

Lednové akce v Hrádku
Zájmový pionýrský oddíl Karate Shotokan Hrádek se zúčastnil 19. ledna 2019 1. kola KLM v Plzni. Účast to byla velmi úspěšná (3. místo kata: družstvo mladších žáků, 3. místo kata: družstvo starších žáků, 2. místo kata st. žáci: Tomáš Krtil, 2. místo kumite st. žáci: Adam Neckář, 1. místo kumite ml. žáci: Patrik Lukáč). Děkujeme závodníkům i jejich trenérům Milanu Soukupovi a Luďkovi Krtilovi.
V pátek 25. ledna se uskutečnilo Výroční zasedání Rady Pionýrské skupiny Hrádek. Sešlo se celkem 56 pionýrských vedoucích a hostů. Při pracovní části zazněla hodnoticí zpráva za loňský rok, byly schváleny důležité dokumenty na letošní rok. Vedoucí skupiny poděkovala všem za poctivou a obdivuhodnou dobrovolnou práci. V letošním roce má skupina sedmnáct oddílů, jeden volnočasový klub a 322 registrovaných členů. Činnost je i nadále otevřená veřejnosti i spolupráci se zastupitelstvem a dalšími organizacemi a spolky v Hrádku i okolí.

Vlasta Vasková, PS Hrádek

Ústí nad Labem

Novinky od Dravců
Nový rok 2019 jsme začali naší velice oblíbenou akcí „Pařbou v deskových hrách“. V pátek 18. 1. navečer se sešlo v Důlcích 43 členů (27 dětí a 17 instruktorů a vedoucích) a hned se pustili do hraní známých deskovek. Ti odvážní a nadšenci začali studovat pravidla nových her. Mezi naše oblíbené hry patří např. Activity, Cink, Jenga, Ligretto, Dixit, Dobble, Umí prase létat, Krycí jména, Příběhy z kostek, Osadníci z Katanu. Koho už omrzely deskovky, mohl si zahrát stolní fotbálek nebo pinčes. Hrálo se dlouho do noci, a kdybychom děti nezahnali do spacáků, tak tam hrají dodnes. 🙂
V sobotu 19. 1. dopoledne se konala výroční rada naší PS Dravci, které se zúčastnilo 40 členů rady. Většina přišla v krojích, a protože nám to moc slušelo, tak jsme si na začátku udělali společnou fotku. Po moc pěkně připravené prezentaci naší činnosti za minulý rok jsme si zvolili komise a mohlo se začít hlasovat. Zvolili jsme na dalších pět let vedoucího PS, hospodáře, revizora a členy vedení PS. Jednání svižně pokračovalo, volili jsme na rok členy Krajského shromáždění delegátů a krajské rady Pionýra, jmenovali vedoucí, zástupce a instruktory jednotlivých oddílů a schválili si rozpočet a plán akcí na letošní rok. Také jsme plánovali budoucnost. Letos slavíme 20. výročí naší PS, a tak jsme se rozhodli, že musíme být trochu více vidět.

Šárka Zeusová, PS Dravci

Kopřivnice

Hororový ples
Již popáté 18. ledna 2019 se sešly příšerky, přízraky, jeptišky a jiné nestvůry. A pořádně jsme si užili tenhle HOROR ples s úžasným moderátorem a repertoárem kapely KIWI. Na plese nechyběl ani doprovodný program jako je tombola, rakvičky (tančení s neznámým partnerem), fotokoutek, soutěž o nejlepší masku a taneční vystoupení skupiny THARA a Mažoretek.
Velké díky patří všem, kteří dorazili v maskách a přispěli tak k vytvoření hororové atmosféry. Pořadatelům za pomoc před, na i po plese. Kapele KIWI, která opět hrála na výbornou a parket byl narvaný. Skupině THARA a Mažoretkám za představení.

Božena Klimecká, PS Kopřivnice

Všechno nejlepší

• 2. slaví své 50. narozeniny Miroslav Vodička ze 6. PS (Pražská OP).
  • 2. slaví své 50. narozeniny Martin Veselý z PS Spektrum (Moravskoslezská KOP).
  • 2. slaví své 70. narozeniny Jan Pangrác z PS Čtyřlístek (Plzeňská KOP).
  • 2. slaví své 50. narozeniny Marcel Paulus z PS Jiřího Wolkera (Královéhradecká KO).
  • 2. slaví své 40. narozeniny Petr Steiner z PS Starý Plzenec (Plzeňská KOP).

Blahopřejeme!