Inspirace od Štěňat

Od září se v komiksovém seriálu setkáváme se Štěňaty. V každém čísle si můžeme prohlédnout, co oddíl Štěňata, kde pracují s náměty z cyklu Výpravy za poznáním, dělal v uplynulém měsíci. A vždy tu také najdete otázku či výzvu, abyste se podělili o vlastní oddílovou činnost.

Do redakce nám už dorazily první zprávičky a hlavně obrázky od dětí. Některé ztvárnily schůzky, jiné nakreslily komiks nebo poslaly popis a fotky toho, co na schůzce vyráběly.

Inspirujte se také a posílejte výtvory svých oddílových dětí. Rádi je v některém z dalších čísel otiskneme.

Dnes se můžete podívat na to, co dělaly děti z oddílu Stopa z 2. pionýrské skupiny Julia Fučíka v Kroměříži a děti z Pionýrské skupiny Obránců míru Chropyně.

Zahájily rok a užily si podzimky

V říjnu jsme se ptali, jak jste zahájili pionýrský rok a děti z oddílu stopa odpověděly komiksem o svém přespávání v klubovně. Děti z obou oddílů také ztvárnily své zážitky z podzimních prázdnin.

Soutěžily

V říjnu, kdy se rozbíhal Pionýrský Sedmikvítek, jsme se také ptali, jestli se chystáte zapojit do nějaké postupové soutěže. Odpověď? Jasně! Děti z oddílu Stopa vytvořily parádní příspěvek do výtvarné soutěže – na letošní téma „svět zvířat“. A nabídly nám dokonce i návod.

Hrály si

Prosincová otázka zněla: Jaká je vaše oblíbená oddílová hra? Na tu nám svými obrázky opět odpověděly děti z obou oddílů.

Děkujeme šikovným dětem i jejich vedoucím!
Oběma oddílům zasíláme deskové hry.