Chystáte etapovku? A bude fakt dobrá?

Co je to za otázky, říkáte si? Samozřejmě, že chystáme etapovku, vždyť budou za chvilku prázdniny… A jestli bude dobrá? Tak o tom snad není pochyb…

Zahraj, pošli, vyhraj!

Ano, v Pionýru vzniká každý rok mnoho skvělých etapových her, hlavně pro letní tábory. I proto před mnoha lety vznikla soutěž, kam je možné je přihlásit a získat zajímavý příspěvek na vybavení pro činnost (až 10 000 Kč).

Je to příležitost, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít!

Kdo může soutěžit?

Do soutěže se může přihlásit každá pionýrská skupina, jediné omezení je, že nejde tutéž hru přihlásit vícekrát.

Co lze přihlásit?

Celotáborové hry, celoroční hry i krátkodobé programy např. pro víkendové výpravy.

Co můžete vyhrát?

Pro každou kategorii můžou být vyhlášena až tři oceněná místa. První místo získává mimořádnou dotaci na nákup a údržbu materiálu ve výši až 10 000 Kč (druhé a třetí mohou získat 5 000 Kč a 3 000 Kč).

Jak na to?

Stačí se na webu (ceteh.pionyr.cz) v pravidlech podívat na vzorovou osnovu – během tvorby hry si ohlídat, aby v ní vše bylo – a pak ji po táboře doplnit o případné poznámky a ohlasy.

A to je všechno, hotovo, teď už je nutné jen hru do 10. prosince 2019 zaslat buď poštou (Pionýr, Senovážné náměstí 977/24, 116 47 Praha1), nebo mailem (pionyr@pionyr.cz).

Hry přihlášené v roce 2018

Kanafásek (Pionýrská skupina Plejády Šternberk)

Hra pro rodiny, které na tomto táboře soutěží proti sobě jako oddíly. Námětem je kniha Kanafásek od Galiny Miklínové, která vypráví o přátelství a společných zážitcích chlapce a oživlé peřiny jménem Kanafásek. Hra se proto nese v duchu spaní (např. jako kostýmy jsou užívána pyžama) a snů, obsahuje ale řadu různorodých aktivit a dává hodně prostoru pro fantazii a tvoření.

Kdo přežije Mrtník (Pionýrská skupina Švermováček)

Jak název napovídá, inspirací pro hru byla známá televizní reality show, ve které mají soutěžící za úkol přežít s málem vody, jídla a vůbec všeho na ostrově. Jsou rozděleni do kmenů, které spolu soupeří. Tábor je samozřejmě přizpůsobený dětem. Kromě dovedností pro přežití jsou součástí hry soutěže (hádanky) o imunitu a také kmenové rady.

Vikingové (Pionýrská skupina Tuláci Klatovy)

Příběh hry vypráví o vikingských klanech, které žily kdysi dávno na dalekém severu – a často mezi sebou zuřivě bojovaly o moc, slávu a bohatství. K Vikingům samozřejmě patří legendy, dobří i zlí bohové, daleké výpravy po moři nejen za poklady, ale také za objevy.

Nepropásněte letos příležitost soutěžit také. Přihlaste své hry do 10. 12. 2019.
Více na ceteh.pionyr.cz