Výzva – zapojte se

I malý čin je víc než pouhé řeči! (logo 72 hodin)

Pionýrská skupina Údolí slunce, Hamry nad Sázavou vysadila stromy na stráni ohrožené erozí a smrkovou monokulturu oživily další druhy. „Z krajiny se ztrácí volně rostoucí ovocné stromy. Turista si již těžko spočine pod jabloní a ochutná její plody, aby zahnal hlad…“ Povedlo se.

Poutníci z Libochovic vyzdobili pomocí strašidelných sklenic město Libochovice při pochodu za rozzářenou dýní.

Pionýrská skupina Vysočina Svitavy pro své malé kamarády ze Speciální MŠ nachystala procházku večerními Svitavami za pohádkovými postavičkami.

Pionýrská skupina Zborovice sbírala víčka. „Nasbíraná víčka využíváme i při hrát a tvoření s nejmenšími členy oddílu, ale především slouží k tomu, aby pomohla, kde je třeba.“

OZKOP zorganizovala příjemně prožitý sobotní den s ochutnávkou hudebního umění mladých hudebníků „Folkový guláš“, memoriál Pavla Maršálka – veřejné oblastní kolo soutěží Dětská porta a Melodie.

To jsou jen příklady. Dohromady 18 našich skupiny pomáhalo v loňském roce svému okolí, přírodě nebo lidem v rámci největšího dobrovolnického podzimního projektu 72 hodin.

I letos se může zapojit každý, kdo chce pomáhat. I malý čin je víc než pouhé řeči!

Kdy? Tento rok vypukne projekt 72 hodin 12. – 15. října 2017. Přidejte se! Pomáhejte a bavte se zároveň. Dá se toho tolik udělat! Každá práce, i ta nejmenší, má svůj smysl, obzvlášť když někomu pomůže!

Chce to jen nápad! Právě teď je ideální čas začít přemýšlet a hledat ve svém okolí. Obnovte třeba něco zchátralého, pomozte dětem, seniorům, opravte hřiště, zasaďte stromy…

Kdo má další nápad?

Soňa Polak, Česká rada dětí a mládeže

Brána k druhým