VIZE

Kdo má a kdo nemá vizi? Ode mne zdánlivě provokativní otázka, neboť jsem opakovaně musel odpovídat na výtky, zda vůbec mám (já osobně) nějakou vizi… Tu jistě mám, ale stále si myslím, že v otázce rozvoje celého spolku by nemělo jít o nějakou čistě osobní záležitost. Protože představa (vize), tedy nějaké vidění do budoucnosti, není záležitost jen jednoho člověka.

PIONÝR VIZE 2040
Pionýr přijal svoji představu budoucnosti na Konferenci o činnosti Pionýra a zhmotnil ji do dokumentu VIZE 2040. Materiál leckdo kritizuje (občas aniž by ho četl J), ovšem já ho obracím v ruce dost často a říkám si, že by mohl získat na popularitě i díky současnému boomu. S vizemi se najednou roztrhl pytel…

S programovým dokumentem „VIZE 2030“ vyrazila do světa TOP09, s vizionářským projektem „Česko 20+“ vyráží ČSSD, KDU-ČSL má největší křišťálovou kouli (anebo nápovědu „shora“…) a vydala dokonce Vizi 2050, a k tomu přichází i se soutěží… – z toho je patrné, že vizí bude všeobecný dostatek! Potíž bývá v tom, že i nejlepší a nejkrásnější představy zůstanou pouze myšlenkami, pokud nejsou ze slov nepřevedena v činy.

A tady se u našeho dokumentu nabízí už nyní prostor pro každého – člena, oddíl, pionýrskou skupinu… Stačí náš dokument PIONÝR VIZE 2040 vzít a začít naplňovat. To je docela prosté.

Martin