Tip na víkendovku: Slané keškování

A je zde opět poněkud netradiční geopozvánka. I když ve Slaném v současné době žádná pionýrská skupina není, i zde je co objevovat a lovit. Nechte se tedy inspirovat víkendovkou, kterou prožil oddíl Píďalek z PS Kampanus Vodňany na vlastní kůži a jedná se tedy o zaručené tipy.

Podzimní prázdniny jsme strávili ve Slaném. Ubytovaní jsme byli v Domě dětí a mládeže Ostrov ve Slaném (www.ostrov-svc.cz). Cena za noc je 60,-Kč.

Ve čtvrtek ráno jsme vyjeli autobusem směr Praha, poté metrem na Dejvickou a přesednout na autobus směr Slaný. A pak s bágly na zádech do centra města, kde je Dům dětí a mládeže. Vstřícná paní ředitelka nám vše ukázala a půjčila nám molitany na spaní.

S plnými žaludky jsme vyrazili za první keškou Slánská hora. Byl krásný podzimní den, a tak plnění úkolů na naučné stezce bylo barevné a plné slunce. Jenže kešku jsme nenašli, ač jsme málem rozebrali kamennou zídku. Chuť jsme si spravili na kešce Plochá dráha Slaný, kterou jsme odlovili rychle a úspěšně a kešku Výhled na Slaný jsme našli rozházenou na cestě, a tak jsme vše posbírali a dali na správné místo. S dobrým pocitem jsme se vraceli do klubovny, kde jsme rychle povečeřeli a hned vyzkoušeli novou hru Duchyně v koupelně.

V pátek ráno jsme chtěli odlovit kešku, která je uložena v infocentru, jenže protože byla kašna již zazimovaná, nemohli jsme získat heslo a paní v „íčku“ byla neoblomná, takže nemáme nic. Vydali jsme se dál městem a odlovili pár vozíčkářských kešek, kterých je ve Slaném dost, a zároveň si prohlédli celé rozlehlé město. Po vydatném obědě jsme šli navštívit aquapark (www.aquaparkslany.cz). V bazénu se nám moc líbilo, ale kromě koupání jsme museli shánět indicie pro získání kešky Aquapark Slaný. Cestou zpět začalo vydatně pršet, a tak jsme lovení kešky nechali na druhý den.

Jenže v sobotu ráno jsme se vzbudili do zimního dne. Všude bylo bílo a spousty sněhu. Ti starší a lépe vybavení šli pro kešku Aquapark Slaný a po klouzání a hrabání ve sněhu byli úspěšní. I přes hrozné počasí a krkolomnou cestu, po které jsme rybník místo zprava celý obešli zleva a klouzali po poli, jsme našli kešku Fagor. Bylo to super.

Mladší zatím zůstali v Domě dětí, kde se konaly závody formulí, a tak vše sledovali. Pak si mohli řízení formulí i vyzkoušet. Kluci byli v sedmém nebi.

Odpoledne jsme vyrazili do planetária, kde byl připraven výukový program pro děti. Nejdříve děti zhlédly dva filmy a vyluštily jeden kvíz. Potom  nám ukázali velký dalekohled, ale bohužel střechu nemohli pro vysokou vrstvu sněhu otevřít. I zde jsme počítali schody a čísla popisná pro vyluštění další finálky kešky Hvězdy nad hlavou. A pak jsme se brodili sněhem a hrabali v něm. A hurá,  úspěšně. Celí mokří a zmáčení jsme se vrátili do tepla klubovny.

Přes nabitý program jsme zvládli i některé rukodělné práce. Vyrobili jsme korálkové stromečky, filcové ozdoby a růže z podzimních listů. A tak jsme domů z výletu přivezli i drobné dárečky.

V neděli ráno jsme sbalili všechny své věci, některé ještě mokré, a vyrazili na autobus. Ve čtyři hodiny jsme spokojení vystupovali do náručí rodičů.

Píďalky, PS Kampanus, Vodňany