Tábory jsme i letos zvládli na jedničku

Tábory jsou za námi a dopadly díkybohu na jedničku! Navzdory covidu, navzdory rozmarům počasí, navzdory kůrovci a klíšťatům si pobyt v přírodě užily tisíce malých i velkých. Některým vedoucím se dokonce podařilo „zařídit“ i netradiční zážitky v podobě evakuace hasiči, vyplavení stanů a sušení snad veškerých věcí. Naštěstí se všechny pobyty obešly bez vážnějších úrazů, takže na tábory budou všichni zanedlouho vzpomínat jen s úsměvem. A přesně tak to má být! Podívejme se alespoň na několik povedených táborů.

ZÁŠKOLÁCI UTÍKALI Z TÁBOROVÉHO VĚZENÍ
„Pionýrská skupina Plejády Šternberk rozhodla, že se obžalovaný odsuzuje za porušení povinnosti absolvovat povinnou školní docházku k trestu odnětí svobody na 14 dní. Odsouzený vykoná trest v době od 3. do 17. 7. 2021 ve věznici s maximální ostrahou v Bohuslavicích u Konice. Proti rozhodnutí se nelze odvolat.“
Toto psaní s červeným pruhem našla ve svých schránkách spousta hříšníků, kteří k výkonu trestu nastoupili v pruhovaných či oranžových mundurech do krásné věznice s luxusními celami s podsadou a celtou nad hlavou nebo i s plechovou střechou. I když dozorci se k vězňům chovali s veškerou láskou a zacházelo se s nimi jako v bavlnce, snažili se prchnout přes plot. Za vězeňské hry získávali čas a nářadí k tomu, aby se mohli probourat skrz místnosti až k šachtě. Také se snažili nepozorovaně pod dohledem starších ostřílených muklů připravovat dozorcům za zády terén a nenápadně stavět žebřík, aby v posledních dnech mohli v roušce noci nenápadně utéct přes vysokou zeď.
Za všechny dozorce přiznávám, že jsme vězení neuhlídali a vězni nám po spojení sil uprchli. Proto si dávejte pozor, pohybují se teď mezi námi.

Helena Pšejová

KNIŽNÍ SVĚT BYL ZACHRÁNĚN
Zachránit knižní svět. Takový byl úkol devadesátky dětí, které trávily první dva prázdninové týdny na Klepákově mlýně. A úkol to nebyl jednoduchý. Proti nám stál arcipadouch Koniáš, který rozebral tiskařský stroj a rozhodl se zničit všechny knihy světa.
A tak jsme se ponořili do knižních příběhů. S Malým princem jsme cestovali po vesmíru, s Harry Potterem navštívili školu čar a kouzel v Bradavicích, poznali jsme Babičku a její vnoučata. Seznámili jsme se s Pipi dlouhou punčochou i Krtečkem, s Karlíkem navštívili továrnu na čokoládu. S Vinnetouem jsme vysílali kouřové signály, se Sherlockem Holmesem chytali zločince a s Robinsonem vzdorovali bouři.
Užili jsme si tradiční i netradiční sporty, táboráky, cestičku odvahy, diskotéku i tábornickou stezku. Prověřili jsme svou obratnost na lanových překážkách, zažili vaření v přírodě a bivak v lese.
Celý tábor jsme poctivě sbírali ozubená kolečka z tiskařského stroje. Na závěr každý oddíl sestavil svou část tiskařského stroje, vše jsme sesadili dohromady a kolečka roztočili. Zlý Koniáš skončil v Bahňáku a knižní svět byl zachráněn.

Lenka Malá, PS 8. března J.Hradec

BEROUNŠTÍ POŘÁDALI VLASTNÍ SPORTOVNÍ HRY
Posledních několik málo dnů, dokončení plnění celotáborové hry a „Nebřezinské sportovní hry“ budou u konce. Jednou z posledních akcí, bylo přespání ve vlastnoručně vyrobeném hotelu pro sportovce. Děti odchází na noc do hotelu v lese a ráno přichází na budíček. Pak ještě několik soutěží a je vše rozhodnuto. Zvítězila Asie, Evropa skončila pouhé dva body za Asií, Amerika byla třetí a čtvrtá se umístila Oceánie.
V poledne vše skončilo, teď již oběd, malý odpočinek a jdeme balit! Vždyť za několik hodin se loučíme a společně odjíždíme domů. Při vzpomínce na to, že je opravdu již konec tábora, mnohým se vehnali slzy do očí. A zase budeme rok čekat, než se sejdeme! Tábor jsme si všichni užili, zbydou jen krásné vzpomínky. Nebylo by takové radosti, kdyby se o nás nestarala parta lidí, kteří ve své dovolené s námi tráví tento čas a jistě se vždy na nás těší. Provozovatelem tábora byla PS Beroun – Závodí, která všem za jejich práci děkuje.
Za rok opět na shledanou!

Květa Hrbáčková

Děkujeme všem vedoucím, instruktorům, zdravotníkům, kuchařům, pomocníkům a vůbec všem, kteří se na přípravě a realizaci našich táborů podíleli. Bez vás by to nešlo! Děkujeme!