Sami o sobě: únor 2018

Horní Bříza

Krajské kolo turnaje v Ringu, Uzlařská regata a doprovodné soutěže
Nový rok naše pionýrská skupina započala opět tradičně, sportem. Dne 13. 1. 2018 se konal již 23. ročník krajského turnaje ve hře RINGO a soutěž Uzlařská regata. Akci jsme uspořádali ve spolupráci s PS MP Obora. Letošní účast byla naprosto fenomenální, přihlásilo se rekordních 186 účastníků. Někteří pionýři, jiní hasiči anebo jen nadšenci, co si chtěli zábavně užít sobotní dopoledne. Celkem se tedy akce zúčastnilo 11 organizací: PS Horní Bříza, PS Nepomuk, PS Březová, PS MP Obora (Sdružení dobrovolných hasičů Obora), SDH Třemošná, SDH Všeruby, SDH Tlučná, SDH Nýřany, SDH Zbůch, SK Lutra a Turistický oddíl Sýčfíni. Část přijela bojovat o putovní pohár turnaje RINGO, jiní se předvedli v uzlech nebo doprovodných soutěžích. Bylo z čeho vybírat a ti nejrychlejší stihli bojovat o ceny ve všech soutěžích.
Samotného turnaje RINGO se účastnilo 48 týmů, které přijely z různých koutů republiky. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích a bylo se na co dívat. Naše pionýrská skupina vybojovala hned několik medailí. V kategorii A první místo a v kategoriích B, C a D první a třetí místa. Zároveň se našim týmům ve složení: Begala Jiří, Motyčková Karolína, Šulda Jakub (kategorie D), Kaprová Adéla, Glazerová Marie, Krob Tomáš (kategorie C), Glazerová Anna, Smržová Kateřina, Dlouhý Martin (kategorie B), podařilo vyhrát putovní pohár. Ani v doprovodných soutěžích jsme nezaháleli. Klára Kepková získala první místo ve střelbě z foukačky a další první místo ve střelbě ze vzduchovky, Tomáš Krob ve hře Kloboučku hop vyhrál krásné druhé místo, první místo poskládala v puzzlích Lenka Trchová, třetí místo vystřílela ze vzduchovky Marie Glazerová a Jan Michálek si ze vzduchovky vystřílel první místo. Za organizační tým celé akce bych chtěla všem, co s organizací pomáhali, poděkovat, protože bez nich bychom tuto akci neuskutečnili. Doufám, že se v příštím roce sejdeme v tak hojném počtu a započneme další nový rok sportem, který máme tak rádi, a dalšími soutěžemi, které baví jak malé, tak velké.

Eliška Jandová, PS Horní Bříza

Hrádek

Setkání pionýrských veteránů
Na území Pionýrské skupiny Hrádek se již po mnoho let schází pionýrští veteráni našeho okresu. Letos jich bylo čtrnáct. Trochu méně, ale to vůbec nic neměnilo na přátelské atmosféře pozdního odpoledne. Někteří účastníci se mohou vidět právě jen při tomto setkání, takže povídání nebere konce. Je čas i na pohoštění. Vzpomíná se, ale i plánuje. Po pěti hodinách se ještě nikomu nechce domů, ale většinou přijíždějí zástupci rodin, kteří účastníky odvážejí. Zdeňka s Vlastou, které jsou hostitelky za místní pionýrskou skupinu, ještě vše uklidí a připraví klubovnu na pondělní oddílové schůzky.

Výroční rada Pionýrské skupiny Hrádek
Pionýrští vedoucí se v pátek 19. ledna sešli ve slavnostně vyzdobené klubovně domu kultury. Někteří účastníci si musí s sebou brát i děti, protože v rodině chodí na pionýra mamka i taťka a neměli by hlídání. Takže celkem bylo 44 účastníků. Program byl pracovní a vše se podařilo za loňský rok vyhodnotit a zároveň připravit program na celý rok 2018. Při schvalování letošní registrace členů jsme konstatovali, že máme rekord. Celkem 18 oddílů a 1 volnočasový klub a 305 členů. Je to příjemné zjištění, ale zároveň i velký závazek pro další dobrovolnickou činnost. (Poznámka redakce: Blahopřejeme k takovému množství členů!)

Vlasta Vasková, vedoucí PS Hrádek

Mladá Boleslav

GOTHIA CUP 2018
světový turnaj mládeže ve florbalu a prezentace Pionýra v zahraničí
482 týmů ze sedmi zemí, 13 věkových kategorií (7x kluci, 6x dívky), 27 florbalových hal s 45 hřišti, 1480 zápasů a 9650 gólů. To vše byl mezinárodní světový turnaj mládeže ve florbalu Gothia cup 2018 ve Švédsku. Starší žačky PS Florbalové akademie na něm vybojovaly stříbrné medaile a titul vicemistryň!
Z České republiky se vydalo na sever ve 13 autobusech 860 českých hráčů a hráček a mezi nimi byli i zástupci Florbalové akademie MB. Výprava FA MB byla složena z týmů mladších žaček, mladších žáků a starších žaček. Tyto týmy hrály v kategoriích G12, B12 a G14, kde měly poměrně těžké soupeře. Většina našich soupeřů byly týmy ze Švédska a z Norska.
Na začátku nutno říci, že naše hráčky i hráči prvotně jeli sbírat zkušenosti. Mnoho z nich bylo na tak velkém turnaji poprvé. U mladších žaček byl i jiný herní systém. V České republice se tato věková kategorie hraje systémem 3+1 na hřišti 20×10 m, kdežto turnaj probíhal dle švédského hracího systému 5+1, tj. na hřišti 40×20 m.
Všechna družstva odehrála ve skupinách čtyři utkání. Zatímco mladším se dařilo střídavě, starší žačky svoji skupinu vyhrály bez jediné porážky. Pak již následovaly vyřazovací boje. Mladší žáci vypadli v prvním kole, mladší žačky se probojovaly do osmifinále. V kategorii starší žačky se naše družstvo FA MB probojovalo až do finále turnaje, kde podlehlo švédskému mistrovi, družstvu Pixbo, 7:2. Stalo se tak nejúspěšnějším českým dívčím týmem na tomto turnaji.
Za tento úspěch bych rád poděkoval trenérům FA MB daných věkových kategorií Iloně Baborákové, Martinu Rudzanovi, Aleně Machačové, Marcele Probstové a Tomáši Suchému ml., kterému patří též dík i za celkovou organizaci a zabezpečení naší účasti na Gothia cupu 2018.
Poděkování patří i statutárnímu městu Mladá Boleslav za finanční podporu akce i celé činnosti Florbalové akademie MB a Středočeskému kraji za podporu TCM ve Florbalu.
Na závěr bych chtěl pozvat všechny dívky, které by chtěly zkusit hrát florbal, aby se nebály a přišly se podívat do našich oddílů. V Mladé Boleslavi, Dolním Slivně, Milovicích, Dalovicích, Skalsku či dalších našich oddílech jsou vítány. Bližší informace na tel. 774 096 696 či web: www.ifamb.cz
Za rok bychom chtěli vyrazit na tento turnaj znovu, ale tentokrát s ještě více družstvy dívek i chlapců.